Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszüntethetem a villanyáram...

Megszüntethetem a villanyáram szolgalmi jogot (szomszéd javára szól) ha még az előző tulajdonossal jegyeztették be?

Figyelt kérdés
A telkünkön(a házunk fölött is)a villanyoszloptól vezeték húzódik a szomszéd házáig.még az előző tulajdonossal állapodtak meg,mivel utolsó ház,előttük nincs villanyoszlop(azt mondja a volt tulaj,hogy a saját költségükön kellett volna az oszlopot emeltetni,így szerződést kötött velük.én meg mostanában hallottam,hogy így egy telek kevesebbet ér,a másik meg az hogy mégiscsak a fejünk fölött van a vezeték..így nem tudunk pl. Oda magasra növő fát sem ültetni..
2012. szept. 21. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Biztos.

Nem tudom, mennyi pénzük van.

Lehet nincs pénze beköttetni ily módon.

De ha neked fontosabb egy fa, és zavaróbb egy vezeték, mint neki az a kevés pénze, akkor hajrá, szüntesd meg...

2012. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

melyik ingatlan van megterhelve?

a tiétek?

az van ugyebár biztosan megterhelve, azon van a szolgalmi jog, amelyiken keresztül halad a vezeték (vagy oszlop van elhelyezve)


mi tulajdonképpen a kérdés?

nem teljesen értem sajnos


a vezetéket nem tudjátok eltávolítani

mert a közmű cégnek van rá szolgalmi joga

azt nem tudjátok töröltetni ingatlanotokról

akkor sem, ha elődötök állapodott meg annak idején

2012. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Láttad az ingatlan tulajdoni lapját, amikor megvetted? Belekalkuláltad az árba, amit fizettél érte? Ennyi, így jártál. A jog kedvezményezettjével való egyeztetés nélkül bajosan szüntetheted meg.
2012. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A szolgalmi jog a telekhez tartozik, nem személyekhez vagy szerződésekhez. Ha szolgalmi jogot megállapított és bejegyzett a földhivatal adott telken, akkor az a szolgalom megszűnéséig tulajdonostól-bérlőtől függetlenül fenn áll.
2012. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

megoldás lehet, hogy TE állíttatsz nekik oszlopot, átkötteted arra avezetéket, és utána kéred a szolg. jog törlését, mert mát okafogyottá lált.

ELMÜ-nél kérdezde meg, mindez menyibe kerülne (én olyan 2-300 E-t tippelek), aztán döntsd el, megéri-e.


Enélkül töröltetni nem tudod, megtekintett állapotban vetted meg, tudtál róla.

2012. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!