Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler miatt 200. 000...

Villanybojler miatt 200. 000 Ft-os villanyszámla?

Figyelt kérdés
Szóval úgy szeptember óta van villanybojler és olyan 40 Celcius-ra van felkapcsolva, nem egy mai darab látszik rajta olyan 10-20 éves biztos van. Apám szerezte valahonnan , a lényeg hogy most jött ki ilyen villanyszámla ráfizetés és kijött egy 200.000 ft-os számla , reális hogy ilyen sokkat fogyaszon? Egy átlagos család vagyunk 2 számitógép,2 tv, egy hűtőláda. Mikor megláttam pislogtam mint hal a szatyorban. Most néztem a Márka Siemens plusz 220 literes.

2014. máj. 28. 10:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálatok hogyan van. Nálunk a bojler éjszakai áramra van kötve, külön mérőórával. Az összes többi fogyasztó a normára van rákötve.

Igazság szerint el tudom képzelni, hogy egy 20 éves bojler ennyit egyen de az is csak abban az esetben, ha folyamatosan megy.

Azt olvastam, hogy egy átlag bojler napi 2-3kWh-t eszik meg. A te túlfogyasztásodat napira leosztva majdnem 14kWh jön ki (ha jól számoltam). Ez baromi sok...

2014. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen én is igy gondolom hogy itt valami tuti nincs rendben.

3 Fokozat van és 1-es fokozaton van használva mostanság ott csak 80 Liter vizet mellegit föl. Eleinte volt az hogy maximumra volt felcsavarva. Oldalárol is le van kicsit pattogva a festék. Többet ért volna venni egy normálisat iga z?

2014. máj. 28. 11:13
 3/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy régebbi, meg hogy nem szép a festése nincs összefüggésben a fogyasztásával. Talán, ha kivették belőle a hőszigetelést, talán... Az, hogy 220 literes, az viszont inkább már. És igen, valami nagyon nem klappol ilyen brutális villanyszámla mellett.

Nagyon gyorsan utána kéne nézni, hogy mi zabálja az áramot úgy. Légkondi (árammal hűteni-fűteni az brutális fogyasztást jelenthet)?

2014. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
"hűtőláda" Ez alatt mit értesz? Egy új mélyhűtőt vagy ilyen régi fekvő vackot? Csak mert azok rettentően sokat szoktak enni..
2014. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen a Kamrába van ilyen régi hűtő láda! azis vagy van 20 éves tutira! Akkor azis meglöki a számlát! Van egy olyan régi hűtő láda meg Egy sima hűtö a konyhába.
2014. máj. 29. 10:23
 6/19 anonim ***** válasza:
De ezeket nem rámondani kell, hogy nem szép a festése és akkor tuti sokat fogyaszt, hanem MÉRNI kellene, hogy melyik a bűnös....
2014. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Okés Mérem is! Nincs bekapcsolva a bojler mérem hogy menyi a fogyasztás.
2014. máj. 29. 11:13
 8/19 anonim ***** válasza:
A két számítógépet is érdem volna figyelemmel kísérni. A mai modern "gamer" gépek akár 5-600W -ot is megehetnek óránként (extrém esetben többet is). Ha ilyen üzemel az otthonodban napi több órát akkor az is tehet a villanyszámlára 3-5 ezer forintot.
2014. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Dehogyis! Azokat én raktam össze egyik se gamer gép!

Anyuék gépépbe egy Pentium 4 630 proceszor van, az enyémbe E5200-GT440! 300 Wattos Fsp táp mellet szóval, szóval a gép tuti nem pörgeti a villanyórát!

2014. máj. 29. 13:31
 10/19 anonim ***** válasza:
Nyilván a számítógép is pörgeti... csak talán nem annyira. Lehet érdemes lenne venni egy fogyasztásmérőt és azzal vizsgálódni!
2014. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!