Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az új EU-s szabványnak megfele...

Leo432 kérdése:

Az új EU-s szabványnak megfelelő új porszívók szívóteljesítménye vajon mekkora? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Le kell cserélnem a régi porszívómat mert tönkrement. Össze akartam hasonlítani a kapható porszívókat a régivel, mert azonos vagy nagyobb szívóteljesítményűt szeretnék (a régi szívóteljesítménye 340 Watt). De az új energiacímkéken levő adatok között nem szerepel a szívóteljesítmény, hanem az energiaosztály, a Porfelszedő-képesség keménypadlón és szőnyegen és a porkibocsátás. Ezeket betűkkel jelölik A-tól F-ig. Egy ilyen adatcsoportot nem lehet összehasonlítani egy régebbi készülékkel, ahol csak a felvett teljesítmény és a szívóteljesítmény ismert. Ez olyan mintha almát nem is körtével, hanem macskával akarnék összehasonlítani. Sok helyen hallottam (szakboltban eladótól is!) hogy az új EU-s szabványnak megfelelő új porszívóknak a szívóteljesítménye IS gyengébb, idézem: "Ezek már le vannak gyengítve".

Kérdéseim. Össze lehet-e mégis valahogy hasonlítani a régi és az új porszívókat, hogy ne vegyek a réginél gyengébbet? Tényleg igaz, hogy az új fejlesztésű porszívóknak nemcsak a teljesítményfelvétele, hanem a szívása is gyengébb? Ha a szívóteljesítményt tartom fontosnak, érdemes-e gyorsan venni egy "régi" porszívót, amíg kapható? Olyanok válaszát várom, akik értenek ehhez, szerelők, mérnökök, tervezők, stb.



2015. jan. 7. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a 340-es elég karcsú volt. Ne vedd készpénznek de nekem úgy rémlik hogy 900 W a felsőhatár most. Aminek kisebb a teljesítmény felvétele annak a szívása is gyengébb. Nekünk most 1600 W-os van, úgy szív mint az álom, nem melegszik túl 15 perc használattól, nem kell minden porszívózás után takarítani a szűrőit. Szerintem jobban jársz ha veszel egy használt de jó állapotú 1000 vagy a fölötti Wattosat. Előbb kész az ember egy ilyennel mint azokkal amit 10x át kell húzni a problémás rész fölött.
2015. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A dobozán rajta kell lennie a teljesìtmènynek, de vègső esetben neten meg lehet nèzni a gyári adatokat.
2015. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2/2-es! Tudnál segíteni, hol lehet a neten megnézni a gyári adatokat? Az Electrulux honlapján nézelődtem eddig, mert a régi porszívóm Electrolux volt. Ott csak az új típusú adatokat adják meg.
2015. jan. 7. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] a típus és a teljesítmény is oda van írva...és többnyire 1000W fölöttiek. Él már az az új EU szabvány egyáltalán?
2015. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1/1-es! Egy kis kiegészítés. A régi porszívóm egy 14-15 éves Electrolux Clario, a felvett teljesítménye 1400 Watt, a szívóteljesítményt elírtam, nem 340 hanem 375 Watt.
2015. jan. 7. 11:10
 6/6 A kérdező kommentje:

4/5-ös! Az ami oda van írva, az a felvett teljesítmény, én a szívóteljesítményeket szeretném tudni.

Az új szabványt csak a 2014. szeptember 1. után forgalomba hozott típusoknál kell betartani. Árusítanak már új szabvány szerinti porszívókat is meg régieket is.

2015. jan. 7. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!