Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Samsung beépithetö elektromos...

Samsung beépithetö elektromos sütö zárlat (bf641fst) vajon ez tipushiba, vagy véletlen, vagy a kismacskám okozta?

Figyelt kérdés
Nem tudom magától következett-e be vagy----

#Samsung #elektronika #sütő #bf641fst #beépithetö
2015. ápr. 5. 22:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Arról lenne szó, hogy van egy beépithetö, de még be nem épitett Samsung sütöm, amit nagyon ritkán használok. Ma éppen du. rétest sütöttem, óra beállit, stb, majd elkészitettem a finom sütit. A sütö bedugva maradt, lekapcsolva, de nyilván áram alatt (óra ment). Este akartam kihúzni, éppen neteztem mire sercegésre lettem figyelmes, mint amikor az elektromos iv "kószál" (pl. ivhegesztés). Kimentem hogy mi van, látom hogy szikrázik, aztán durr, biztositék le, sötét. Kihúztam, automata vissza, jó büdös, mi a fene lehet. A kismacskám éppen ott robogott el.....

Leszedtem a hátulját, elöször azt hittem, hogy a szösz vagy valami, ami az állastól belemegy, az okozott zárlatot, kiporszivoztam, bár alig volt benne valami. Visszadugtam, durr. Hátulja ismét le. Ahol bemegy a fázis, a nulla meg a föld, ott a fázis meg a nulla tovább megy egy a fátfal alatt egy csavarral rögzitett müanyag tokhoz. A tokban van egy áramkör, van benne egy tekercs, egy kék szinü koreai kondi meg még vmi ellenállás, onnan meg a kék és a barna vezeték véknyabb kivitelben megy elöre (gondolom az elején levö kapcsolók felé) illetve jön a ventilátorokhoz. Na most az alján, ahol a vastag kék és barna megy be, a kék vezeték körül kormos, cefetül büdös és szerintem a lap széle megégett. Nem tudom mit csinálhat ez az áramkör, ide megy be a 230 volt, meg innen megy gondolom tovább. Hasonlót láttam az olxen egy Samsung mikróból, abban is ilyesmi tekercs meg kondi volt.

Elöfordulhat, hogy ez zárlatos lett, és ment el, vagy:


mivel a kismacskám kandúr, nem-e esetleg ott ólálkodott és hobbiból jelölt egyet, és pont odacseppent a bemenö részre? A hátfalon levö rács ui. pont ott szellöztet, tehát folyadék is cseppenhetett éppen rá, és mivel feszültség alatt volt.....


A kondi nem durrant, el, de az a lap kßormos (volt).


Szerintetek odavághatta az egész sütöt?

Nem tudom mik vannak egy ilyen sütöben, nem ürtechnika, de van vezérlése, meg gondolom vmi processzor benne, ha annak annyi, akkor nagyon dühös leszek.


A kormot leszedtem a panelröl, nem tudom hogy ott mi éghetett meg, mert alul az áramköri lap nem égett. A széle olyan ahol bemegy a 230. Mondjuk elég az.


Nagyob baj is lehetett volna, ha pl. kigyullad a sütö bár az a "vatta" benne gondolom hö- és lángálló, de a cicát is megrázhatta volna az áram.


Remélem nem kuka a százezres sütö....

2015. ápr. 5. 22:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, a leírtak alapján úgy tűnik, mintha valóban némi nedvességet kapott volna a készülék.

Nem érdemes tovább próbálkozni a bekapcsolással, mert csak ront a helyzeten. Valószínűleg a vezérlése ment el. A hiba nagyságát csak bevizsgálást követően lehet pontosan behatárolni. Egy szervizt javasolnék [ [link]

2015. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, a leírtak alapján úgy tűnik, mintha valóban némi nedvességet kapott volna a készülék.

Nem érdemes tovább próbálkozni a bekapcsolással, mert csak ront a helyzeten. Valószínűleg a vezérlése ment el. A hiba nagyságát csak bevizsgálást követően lehet pontosan behatárolni. Egy szervizt javasolnék [link]

2015. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos, közben egy angol fórumon is kaptam valamit: ez az izé a zajszürö (zavarszürö) ami a hálózati ingadozásokat hivatott kiszürni, hogy az erre érzékeny elektronika ne károsodjon. Az egyik ismerösöm kiméri a panelt, kiszedtem, remélem csak a kondi szállt el benne, mert volt még a lapon egy ellenállás meg egy tekercs, azoknak szemmel láthatóan semmi baja, a nyák ott kormos ahol a kék szál megy be, szerintem ott húzta össze a barnával valami, remélhetöen nem lett más baja.
2015. ápr. 7. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!