Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mobil klímának van értelme?...

A mobil klímának van értelme? Örülnék ha írnátok tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
2015. júl. 6. 09:47
1 2
 11/14 anonim válasza:
Nincs gond a mobilklímával. Arra kell figyelni, a megfelelő m2-őt válasz. A gyári adatokban megadják. 32 m2-nél nagyobbat én nem találtam. 36 m2 volt a lakás. Megfelelően hűtötte. Most kicsit nagyobb a lakás. Igaz itt még idén nem használtam. Amikor kellet a szobában helyeztem el. Nyitott ajtónál jól hűtötte a konyhát is. Persze ha szobában tartózkodom, akkor becsukom az ajtót. Csak akkor javaslom a mobil klímát, ha semmiképp nem megoldható a split klíma. A mobil klíma is kivezetést igényel, hangosabb. Na és helyigénye van. Amelyiket nem kell kivezetni, nem ér semmit. Az csak léghűtő. A kivezetést, más mód nem igen van itt, az ablakon oldottam meg egyszerűen. Ablakot kinyitva, a redőny teljesen engedve, addig míg a kivezetőcső engedi. Ez kb 5-10 cm-es rés.
2015. júl. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
SEMMI.
2015. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Jó dolog a mobil klíma, de csak egy zajos műhelyben, lakásban elviselhetetlenül hangos a bent üzemelő kompresszor, és ventilátorok miatt.

Továbbá csak úgy ér valamit, ha a kondenzátor hűtőlevegőjét nem a helységből szívja, hanem közvetlenül egy rövid csövön kintről, és egyből oda is fújja ki a forró levegőt. Ha nem így oldod meg, akkor azt a rengeteg levegőt, amit melegen kifúj, azt a lakásból szívja, viszont a lakásba meg valahol kéményen, ablakon előbb be kell hogy ugyanannyi jöjjön, különben vákum lenne a lakásban. :) Így erősen romlik a hatásfok. ha meg lehet oldani a kintről szívást, akkor már ér annyit mint a split, csak még mindig hangos marad. Én amúgy így használom, és nekem bevált.

2015. júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sajnos a split nem lehet az utcakép miatt...

2015. júl. 13. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!