Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme telefonon a HD...

Mi értelme telefonon a HD kijelzőnek?

Figyelt kérdés
Mármint a parasztvakításon kívül? Mert szerintem semmi.

2013. nov. 30. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Közelről nézed, kell a nagy felbontás. 300 ppi fölött már tényleg nincs sok értelme, de 260 alatt már láthatók a pixelek.
2013. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:
31%

ez kijelző mérettől függ ezért nem a teljes felbontást szokták nézni hanem a ppi értéket ami azt mutatja meg hogy vízszintesen egy sorban 2,54cmen hány pixel található.

ez az érték hd kijelzőnél lehet 200is amit pixelnek látsz de lehet akár 350es aminél már tű élesnek látsz mindent.

a különbség pusztán az hogy nem mindegy hogy az a 720p mekkora felületen van.

szóval inkább a ppi értékeket nézd telónál ne a teljes pixel számot.

a kijelző tipusa is sokat nyom a latba.

200ppi értékű felbontás pl super amoled panelen élesebbnek hat mint egy sima tft lcd panelen.

a kontraszt sokat számít.

2013. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Tévedés, az amoledek az S2 és a Note 2 kivételével pentile mátrixosak, tehát 2/3-a annyi szubpixelből állnak. Egy papíron 200 ppi-s amoled egy 133 ppi-s TFT-vel egyenértékű.
2013. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dirtboy ***** válasza:
0%

ma 14:26

nagyon jól megy az olvasás neked már csak a szemedet kéne használnod.

nem rajongok az amoledért nekem egy 319ppi értékű IPS plusz kijelzővel szerelt telóm van,ehhez vagyok hozzá szokva.

ismerősömnek nemrég lett galaxy express telója ami super amoled és ha jól tudom 207ppi értékű a kijelzője.

fel sem tűnt hogy ennyivel gyengébb lenne az enyémtől,szép élesnek látszik a kép persze az amoled tulajdonsága meg van de az élesség az nem nagy problémája a készüléknek.


szóval ne csak olvass hanem inkább te magad vedd szemügyre és hasonlítgasd egymáshoz a kijelzőket.

2013. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%

Mert jobb élményt ad videóknál vagy bárminél mint egy gyengébb felbontás.

Csak megjegyezném hogy a super amoled az s3-amon sokkal élesebb színhűbb mint a pixeles bűnfakó Retina a haverom iPhone 4s-én.

2013. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

@14:51

Neked se ártana használnod a szemed, például olvasáshoz, az Expressben nem pentile-os a kijelző, hanem valós 207 ppi. De ennek ellenére sem értem a kijelentésed, már az S2 217 ppi-je sem volt tökéletes.


@15:22

S3 és színhűség? Te hova tetted a szemed? Minden amoled túlszaturált. A valós 204 ppi-jére meg nem verném a nyálam a helyedben, olyan pixeles minden vonal és minden ábra széle, hogy öröm nézni.

2013. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez a párbeszéd is bizonyatja, hogy a nagyfelbontású kijelzőknek a parasztvakítás a legfőbb funkciója :)

Pár éve, mikor még nem volt ez a GHz, magok száma, ppi meg a tökömtudja buzzancskodás, akkortájt még a Mobilarénán azon filóztak, hogy 2,8-on van-e értelme a vga kijelzőnek :)

2013. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Persze... túlszaturált...

Akkor a Tv-m ,monitorom is valószínüleg az és egyedül a fakó x@r kijelző a színhű. Nyisd ki a szemed. Ja és valószínüleg a szemem is rosszul látja a színeket.

2013. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Osynho ***** válasza:

"Persze... túlszaturált...

Akkor a Tv-m ,monitorom is valószínüleg az és egyedül a fakó x@r kijelző a színhű. Nyisd ki a szemed. Ja és valószínüleg a szemem is rosszul látja a színeket."


Márpedig a samsung amoled kijelzők túlszaturáltak. A tv és a monitor hogy jön ide?

2013. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A "szaturációt" lehet állítani dinamikus, szokásos, természetes és film módra. Namost a természetes mód ugyanolyan ronda fakó mint egy iphonenak. A dinamikus és a szokásos szép és élénk színeket ad.

A monitor úgy jön ide hogy ugyanilyen szép színeket produkál pl ezen a weboldalon.

2013. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!