Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mivel lehet kitisztítani a...

Mivel lehet kitisztítani a mosogatógépet és a sótartályba ragadt régi sót?

Figyelt kérdés

Hiába keverem fel a sótartályban lévő sót, nem akar tisztítani a gép, lehet vízköves.

Egy flakon tisztítószert elnyomta benne ami erre való, valami német, noname "márka", de nem javított észrevehetően semmit.


Milyen tisztítószert kell használni, ami feloldaná és kitisztítaná a sótartályban rekedt megkövesedett besűrűsödött sót?


Nem tisztít a gép rendesen. A pörgő kart kivettem és folyik rajta rendesen a vízsugár, az nincs eltömődve.

Nagyon vízköves minden errefelé.



2015. okt. 2. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos a gép belsejében is lehetnek olyan csövek, amik eltömődtek. Milyen régi a masina? Miből gondolod, hogy van a sótartályban megkövesedett só, és hogy az akadályozza a működést?

2015. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha lecsavarom a kb. 7 éves candy gép sótartályának sapkáját, akkor egy tompa vajazókéssel körbekavarva a leragadt sót érezni, hogy lehet benne megkövesedve illetve nem ürül ki, nem jelzi a sót jelző lámpa, hogy üres lenne.
2015. okt. 2. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Ecet. nem kell ezreket költeni mindenféle szarra, ha valaki ismeri a kémiát.


Veszel kb 1 liter ecetet, beleöntöd és elindítod(ha van öntisztító program akkor úgy)

2015. okt. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, de nem lesz büdös az egész?


Amúgy a sótartályba öntsem az ecetet? És mindegy milyen töménységűt(%-ost)?

2015. okt. 3. 17:04
 5/7 Krill válasza:

Sót nem oldja az ecet, csak a vízkövet.

10-20%-ostól szépen pezseg, csak ne lélegezd be mert nagyon erősek így töményen a gőzei.

Szárítsad ki a gépet, vedd ki a szennyszűrőt, onnan is törölgesd ki a vizet, ahogy a sótartályból is.


Borítsad bele az ecetet, meg locsold szét, majd csukd rá.

20 perc múlva indíts egy öblítést, és ennyi.

A lerakódott sót, a kenőkéssel le tudod vakarni, de nincs jelentősége, mert ha valóban só, az a vízben feloldódik idővel. A só (ami nagy tisztaságú konyhasó) egyébként pont arra kell, hogy azzal regenerálják a beépített vízlágyító berendezést, ami a vízkövesedést és a száradás utáni foltosodás ellen van.


1-2 napig még nekem is Candy mosogatóm van. Elég vacak szerkezet, de teszi a dolgát. Simán lehet hogy az érzékelő hibásodott meg, azért nem jelzi a só hiányát. Nálam pont fordítva. Teli van sóval mégis azt jelzi hogy töltsem fel :)

2015. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megcsináltam az ecetes mosást, utána nyomtam még egyet mert elég ecetszagú volt. Semmit nem javított.


Kikanalaztam az összes sót és nyomtam egy mosást, kigyulladt a sót jelző lámpa, legalább tudom, hogy az működik. Öntöttem bele maradék sót, a lámpa ugyanúgy égett, majd beleöntöttem még sót, azóta nem indítottam el, hogy érzékeli-e normálisan.


Mindenesetre egyáltalán nem mossa el az evőeszközkosárba tett evőeszközöket, igaz ez már jó ideje így van.


Nem tudom hogyan lehetne megoldani, mert így csak félig mosogat el, aminek gyakorlatilag nincs értelme.


:(

2015. okt. 17. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor én arra tippelnék, hogy nem a sótartállyal van a gond, hanem másutt van eltömődve, emiatt nem tudja elég nagy erővel spriccelni az edényeket vízzel. A szüleim mosogatógépe - 10 év használat után - szintén így pusztult el egy-két éve. A mosogatógépszerelő azt mondta, hogy ki lehetne tisztítani, de nem érdemes, mert sok munka és ezért sokba kerül. Valamennyire megpróbáltuk szétszedni apával, de tényleg nagyon macerás lett volna kitakarítani azokat a csöveket, nehezen hozzáférhető helyen voltak. Ha van hozzá affinitásod, megpróbálhatod, egy ismerősünk arról számolt be, hogy hasonló problémát megszüntetett a gép teljes szétszerelésével és a vízrendszerének kitisztogatásával.

2015. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!