Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos főzőlap sütő...

Elektromos főzőlap sütő bekötése hogyan kell?

Figyelt kérdés

A csatlakozójára gondolok, hogy hogy is van ez.

Most ami megy a kábel 5*2,5 mm, hogy azon keresztül valami konnektron fog menni vagy hagyjam hosszabbra a kábelt és egyenesen be lesz kötve a sütőbe, három fázisra gondolok.

Esetleg képet linkelni valaki.

Ezen kívül minden megvan.



2015. nov. 15. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adott főzőlap, sütő gyártójától kérj beépítési útmutatót. A gépek teljesítményétől is függ, hogyan kell bekötni, valamint a főzőlap vezérlése is lehet a főzőlapon (akkor önálló, a sütő fázisától független csatlakozó kell neki) vagy lehet a tűzhelyen is (fixen kell bekötni).
2015. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam ,hogy pld.É ahogy jön az 5*,25 kábel mell magasságban van lehuzva mert ugy van a konyhaszekrény az alsó és a felső rész közé

és oda mit tegyek milyen konnektort vagy is csatlakozót?

2015. nov. 15. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az elektromos főzőlap elég nagy teljesítményű, gondolom külön biztosíték is van hozzá. Ez esetben azt tartanám valószínűnek, hogy közvetlenül lesz bekötve.
2015. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 JulesM111 ***** válasza:
100%

Hi Kérdező, elsősorban visszakérdeznék, 230V-os a cucc, vagy 400V-os? Ha 230-as, akkor egy 6mm2-es sodrotz rézzel L1,2,3 közösítve fázis, kék nulla (N), földelés zöld-sárga. Nem konnektor, mellészereléssel külön áramkör!

Ha 400V-os, van 3 fázis? Ha nem, ráfuck, ha igen L1-L3-ig a 3 fekete, nulla (N=neutral) kék, zöld-sárga földelés, természetesen mellészereléssel külön áramkörön. ;)

2015. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen 3 fázis 400V a töbivel a töbivel tisztába vagyok külön biztosíték 5 ér kábel 2 fekete barna stb.

Csak a csatlakoztatást nem tudom hogy közvetlenül vagy csatlakozóval lesz megoldva gondolok it olyasmire mint a 3 fázisú konnektor.

2015. nov. 16. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában a jobbak közvetlen bekötésűek. Hagyd jó hosszúra a vezetéket és max. levágod a végét.
2016. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!