Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villany bevezetés, Amper...

Villany bevezetés, Amper vásárlás-megosztás. Elég-e az 1*32 amper egy olyan újonnan épülő házba ahol elektromos sütő, indukciós főzőlap, mosogatógép, mosógép, szárítógép is lesz? Vagy legyen 3*16 amper, esetleg 20 - 10 - 6 amper megosztás jó lehet?

Figyelt kérdés
Esetleg nem lenne jobb akkor már az egy fázis növelni?

2015. szept. 17. 13:43
 1/9 dejko válasza:
Ez azért nem ilyen egyszerű,amit felsoroltál mindnek külön áramkör,ha van 1x32 amperod, 25 20 automatákkal ellehet osztani a terhelést de mindent nagy fogyasztót külön körre,asszem 32a jár mindekinek de szólj inkább egy vill szer-nek mond el mit szeretnél és megoldjátok
2015. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
3x20 amper lesz nekünk....
2015. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha új ház, ne a villanyon spórolj, 3x20 alá ne menj
2015. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

3 fázissal jobban jársz, mert eleve szétoszthatod a nagy terhelést 3 felé. bár nem hinném, hogy egyszerre mindent használnál; létezik egyidejűségi számítás is az ilyen terhelésekre. 3x20-at javaslok én is max, több nem kell. de akár 3x16A-is elég lehet. a főzőlapot és sütőt sem fogod állandóan maxon használni.

3x16A-nál, fázisonként 3-3,5kW-al számolhatsz. de inkább 3,2-al, mert bekapcsoláskor pillanatig több az áramfelvétel, ez meg nem órákig tart egyszerre.

2015. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
Nem érdemes a ház elektromos ellátásán spórolni. Mikor mi építkeztünk szerettem volna 3x20 ampert de mikor kijött az átvevő az ELMÜ-től csak 3x16 ampert engedélyezett s azzal indokolta hogy le van terhelve fogyasztás szempontjából az utca. Akkor még nem került aranyárba minden amper bővítés.Valóban sok villanykályha volt a szomszédoknál azt én is tudtam. A 3x16 amperről viszont minden megy,konyhában sül a sütőben a pite de a műhelynek használt garázsban hegeszthetsz,köszörülhetsz,fúrhatsz,faraghatsz. Ebédre meg feljössz. Egyre modernebbek a gépek és nem lökés szerűen terhelik a hálózatot. Ha nincs zárlat soha sem veri le az automatát. Áldom az akkori villanyszerelőt mert az akkor behúzott rézvezeték minden ízében eredeti pedig volt itt esztergagép,oszlopos fúrógép,co-hegesztő és szépen vitt mindent.
2015. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pénz kérdése minden.


Nálunk 1x16 amper van és van minden készülék a szárító kivételével amit felsoroltál és működik minden. De lehetne szárító is, ha akarnék nyilván mosás után szárítok, nem menne együtt a mosógéppel.


Legnagyobb baj annyi, ha megy a mosógép, a mosogatógép a villanytűzhely akkor a mikro már levágja, de ennyire oda tudunk figyelni.


Ettől függetlenül azt mondom 3x16 ampert érdemes legalább beköttetned. Nem mintha 1x32 -ről nem működnének a dolgaid, de ha már kifizeted a pénzt a szerelőnek, meg a villanyóra dobozra akkor már ahhoz képest az amperenként fizetendő díj nem lesz számottevő. Az összköltséghez képest semmiképpen és nem leszel meglőve ha 3 fázisú gépet akarsz használni, meg a másik ha később jutna eszedbe, hogy mégsem elég akkor sokkal többe kerül bővítetni mintha most eleve nagyobbat kérsz.


Így én azt hiszem megelégednék a helyedben 3x16 amperrel, de nagyot nem hibázhatsz, ha 3x20 -at kérsz. Legfeljebb nem adnak.

2015. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Új építés esetén a 3x16 a minimum, de inkább 3x20 nem ez fogja elvinni a költségeket.
2015. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illetve a kérdés második efléhez (látszik csak az elsőt olvastam) nagyon sok kellemelten mellékhatással jár ha egy fázis akarsz és főlé mész a 32A-nek... Ott egy csomó minden kezd bonyolulttá válni, inkább a 3x valahány amper.
2015. szept. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3x16 mindenképp kell.
2015. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!