Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyszerelők mivel szigetel...

Villanyszerelők mivel szigetelik le a két kábel összekötésekor keletkező szigetelőanyag rést?

Figyelt kérdés

2017. márc. 13. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel, mert nem úgy kötik össze, ahogy elképzelted a kérdés alapján. Illetve van, aki csak összesodorja, (forrasztópákát nem láttam még szikracsősznél) és betekeri "szigszalaggal", mert "jó az úgy", de az ilyennek a kezét törném le. Vezetéktoldáshoz vannak megfelelő szerelvények:

Vezetékösszekötőnek hívják. Merev kábelhez olcsóbb az egyszer használatos, betolod a vezetéket, ferde rugós lemez ráharap, és kész, csak fogóval lehet kitépni.

Sodrott kábelhez vagy bontható kötéshez van az oldható vezetékösszekötő, kis kar felhajtásával lehet oldani a rugót. Boltban Wago néven keressed, akkor is így nevezik, ha nem Wago gyártmányú.


[link]

2017. márc. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Forrasztott csatlakoztatásra jó a zsugorcső szigetelés.

De ezt én, sem a forrasztást, sem annak a burkolását nem kultiválnám, legalábbis olyan helyen semmiképp, ahol a kábel mozgatást vagy húzóerőt kaphat.

Régi jó kis találmány a "csoki", a sorkapocs.

2017. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, azt hiszem a zsugorcső lez a megoldás részemre.
2017. márc. 15. 05:38
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Még jó is lehet, de ha olyan helyen lesz ,ahol fogdosásnak ki van téve, a zsugorcső vásárlásakor én utánakérdeznék az átütési szilárdságnak, illetve, hogy 230 V-ra javasolt-e.

Óvatosság fél egészség.

2017. márc. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. márc. 17. 06:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Zsugorcső általában jó megoldás. Azonban fontos, hogy a forrasztott kötés gyengeáramú rendszereket kivéve nem szabványos. Érdemes vezeték összekötőt használni, ha az szakszerűen van szerelve akkor nincs érinthető, feszültség alatti fémrész.
2017. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2017. márc. 19. 07:16
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Nos, igen, a lágyforrasztás túláramnál szépen szét tud olvadni, onnantól kontakthibás szikrázó szakadásod lesz, még durvább melegedéssel, ami remek tűzforrás.

Nem szerencsés megoldás. Én 220 W-on csak az 50 W-os elszívóventilátornál vetemedtem ilyenre.

2017. márc. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!