Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől adhat ki furcsa hangot...

Mitől adhat ki furcsa hangot a mosógép indítás után egy ideig?

Figyelt kérdés
Mosógép indulás után furcsa hangot ad ki (nyekergő/szoruló). Egyszer már szétszedtem, hogy megnézzem pontosan honnan is jön és bezsírozzam, de sajnos nem segített. Nem a csapágyak felől, hanem a motor felől, alulról jön. Csak "hidegen" csinálj és utána amíg folyamatosan használva van, többet nem lehet hallani. Egy nap pihentetés után újra az egész. Valami ötlet esetleg?

2018. dec. 13. 22:08
1 2
 1/12 repulo ***** válasza:
Nem a szivattyú motor?
2018. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. A dob forgatásával egyidejűleg adja ki. Tehát vélhetően maga a motornál lehet valami probléma.
2018. dec. 13. 22:28
 3/12 repulo ***** válasza:

Palást felfüggesztés, teleszkóp?

Lehet az ékszíj nyikorog a tárcsán, míg be nem melegszik.

2018. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy szerintem akkor ha én magam is pörgetem kéne kiadjon furcsa hangot(vagy mozgatom a dobot...stb.). Azonban a gép CSAK abba az esetben nyöszörög, ha a motor hajtja.
2018. dec. 13. 23:18
 5/12 repulo ***** válasza:
Lehet, csöppet csúszik induláskor az ékszíj.
2018. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is az ékszíj. Amikor kézzel forgatod azért nem hallod, mert feltételezem nincs ruha a dobban.
2018. dec. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 repulo ***** válasza:
Ékszíj csúszásgátló spray-t ismered? Lebontott palástnál menet közben kell ráfújni jó dúsan, megnöveli a tapadást. Mondjuk egy darabig jó hangos lesz tőle a gép, sőt, akár a mosást végignyikorogja tőle. Vagy kapd le a tárcsákról a szíjat és a port töröld le róluk, esetleg új szíj.
2018. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Típust nem írsz, de mai gépeknél a szénkefés motor jellemző, triac fázishasító szabályzóval, relés irányváltóval.

Okozhatná akár a szénkefe is, ártalmatlan módon.

2018. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs baja miért akarod megjavítani ?
2018. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hátát már leszedtem és nem látom, hogy az éjszíj megcsúszna. Azért szeretném megjavítani, hogy nehogy egyszer csak beakadjon/teljes tönkremenjen vagy akár felgyulladjon. Én is a szénkefékre gyanakodtam, mit lehetne, esetleg tisztítani? Egyébként egy Gorenje w 6503/s típusú gépről lenne szó.
2018. dec. 14. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!