Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől adhat ki furcsa hangot...

Mitől adhat ki furcsa hangot a mosógép indítás után egy ideig?

Figyelt kérdés
Mosógép indulás után furcsa hangot ad ki (nyekergő/szoruló). Egyszer már szétszedtem, hogy megnézzem pontosan honnan is jön és bezsírozzam, de sajnos nem segített. Nem a csapágyak felől, hanem a motor felől, alulról jön. Csak "hidegen" csinálj és utána amíg folyamatosan használva van, többet nem lehet hallani. Egy nap pihentetés után újra az egész. Valami ötlet esetleg?

2018. dec. 13. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha szénkefe, annak nincs jelentősége.

Más téma, nekem autó generátorának csúszógyűrűje csinált olyat párszor, belement a víz, vagy én mostam a motorteret például.

Valamilyen tapadása lett, amitől indítás után előjött egy furcsa hang, mintha csúszna az ékszíj. Bemelegedve megszűnt.

Hogy ne kelljen kiszerelni a generátort, megkínáltam valami olajos spray-vel, ami szerencsére eljutott a célterületre, vagyis a csúszógyűrűhöz / keféhez, utána meg is szűnt a hang.

2018. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom a problémát úgy néz ki. Vettem szilikon sprayt és befújtam oda, ahonnan a hang jött. Teljesen elmúlt tőle, szóval valószínűleg valahol nem volt jól bezsírozva. Ha nem lenne tartós, akkor szétszedem és úgy fogom bezsírozni, de reménykedek! Szóval ha a mosógép fémes hangon nyikorok, tudom ajánlani. Nem kell félni, mivel nem vezeti az áramot és még víztaszító hatása is van. Egy dologra figyeljetek,hogy a szíjra ne menjen, mert csúszni fog tőle és akkor takaríthatjátok (tapasztalatból mondom :D)!
2018. dec. 20. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!