Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mihez kell több elektromos...

Mihez kell több elektromos energia? Egy 100 literes bojler tejes felfűtéséhez vagy két 50 literes bojler felfűtéséhez?

Figyelt kérdés
Fürdőszobába autonóm melegvízellátást tervezünk, saját okosotthon rendszerrel vezérelve. Néztem az Ariston WiFi-s okosbojlerét, 150-ért kapható, két tartálya van, okosan megtanulja a csalát melegvízfogyasztási szokásait, mérlegeli hogy a két tartálya közül melyiket milyen hőfokon tartsa hogy mindenkinek jusson a zuhanyhoz és emellett a legkevesebb energiát fogyassza. Ugyanezt harmadáron ki tudnám hozni két "butabojlerből", néhány motorikus gömbcsappal, saját digitális hőmérővel, egy ESP mikrokontrollerrel, néhány relével. Az energia felhasználás optimalizálásához viszont szükségem lenne némi infóra. Jó volna tudni pl. a fenti kérdésre a választ, illetve ha van valakinek tapasztalata e téren, szívesen venném ha megosztaná. Vízszerelőket keresek a bekötéshez jótanácsokra, villanyszerelőket a fenti és ahhoz hasonló kérdésekre. Laikus válaszoktól kíméljetek.

2019. febr. 26. 07:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is ebbe a kategóriába sorolódtam, a pontozás szerint. :D

Miközben én megválaszoltam a kérdést.

2019. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Elkészült? Harmadannyi lett az ára?

Azt a részét nem értettem, hogy minek kellenek hozzá mindenféle motoros csapok. De szerintem a kérdező sem.

2023. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!