Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ki milyen klímával fűt és az...

Ki milyen klímával fűt és az hogy bírja, hogy szuperál?

Figyelt kérdés

A kérdés klímával fűtőknek szól természetesen.

Van klímám de nem fűtöttem vele, mert gázunk van, de a másik szobába egy másik típust akarnék.



2019. ápr. 11. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban mi is gázzal fűtünk, ősszel szoktunk mellé kiegészítésként klímával fűteni, amikor a gázt még nem kapcsolnánk be, de éjszaka már hideg van. Mivel így csak egy szobát fűtünk, takarékos. Erre tökéletesen alkalmas minden split klíma, amíg nincsenek kemény fagyok. 0 fok körül már gyakran kell leolvasztania, ami csökkenti a hatékonyságát. De lehet téliesíteni a klímát, ami ezt a problémát kiküszöböli, így akár a gáz helyett is lehet klímás fűtésben gondolkodni.
2019. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első kösz!

Többiek legyenek szívesek a klímáik nevét is leírni, köszönöm előre is! :)

2019. ápr. 11. 16:17
 3/6 Gábor t ***** válasza:

Szia, hitachi 2,5kw (fűtés 3,4 kw)klímákat használok, családi ház , kazános fa fűtést igyekszem ki váltani.

Jókor kérdeztél épp ma zártam le hivatalosan a fűtési szezont . :)

Tavaly 600ezer ft befektetés (két klíma ára ) 4 év alatt teljesen meg térül a fa fűtés villany rásegítéssel helyett.

Előnye még 10 év gari 4,9 szezonális hatásfok

Hátránya , fél évente , számlával igazolt karbantartás,

Van azért hangja, ezt meg kell szokni,a legnagyobb áram felvétele 7,1 amper.

[link]

A klíma szerelő gree amber-t ajánlott , de hatásfokban és gariban is jobb volt a hitachi, amúgy a gree is jó és olcsóbb is lett volna.

2019. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Polar 2,5/3,5 kW, most is azzal fűtök, hűvös van. Ilyenkor már a gázkazánt nem röffentem be, így olcsóbb.
2019. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, pont most qva jó lenne. Ilyenkor ez a tökéletes fűtőeszköz.
2019. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gabesz147 ***** válasza:

Én is hasonló módon használom, mint az # 1/5 válaszoló, 24 m3 -es szoba, hamar fúj meleget, a konvektor később bemelegszik és tartja. Hideg szobába érkezéskor jó dolog.

Gree Comfort Plusz 3.5 KW.

2019. ápr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!