Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi háztartási gépek vásárlása?

Régi háztartási gépek vásárlása?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, amiben semmi, így háztartási gépek sincsenek. Nagyon sok ismerősöm panaszkodik, hogy mennyire szarok a mai háztartási gépek, az egyik siratja is, hogy régi gépeit csak úgy kidobta. Van aki egy régi Lehel Zanussi kombi hűtőt, illetve egy Minimatot újított fel, ami még több évig kiszolgálja. Szóval elgondolkodtam ezen, mert egyedül élek, a számlán úgyse lenne nagyon magas, viszont nem szívesen vennék pl mosógépet, hűtőt 4-5 évente.
2019. júl. 20. 00:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy emlékszem mamám Energomatja mindig olyan tisztára mosta a ruhákat.. még illatuk is volt. Na maiakról ez se mondható el.
2019. júl. 20. 01:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Kis háztartási gépek (kézi robotgép, kenyérpirító), amiben ráadásul nincs kopásra érzékeny alkatrész és kifejezetten rövid tényleges használatra tervezett, bátran vásárolható. A nagy háztartási gépeknél azonban, pláne ha a tényleges elhasználtság nem is igen állapítható meg, fennáll a kockázat, hogy valami alkatrész cserére szorul, de ahhoz már alkatrész nem hozzáférhető.
2019. júl. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Időnként azért írd ki ezt a kérdést, már rég volt erről szó.

Egyébként ki mit szeret. Ha értesz hozzá, tákolj régo mosógépet, javíts hűtőt.

Nyilván a maiakat is fel lehet újítani, ha kapsz hozzá alkatrészt. Csak nem mindegy, hogy egy digitális programvezérléses kondenzációs gázkazánt akarsz otthon javítani, vagy turmixgépet.

a technika fejlődése, a gyártási kegoldások optimalizálása elkerülhetetlen a tömeggyártás költségeinek csökkentésére.

Ne hasonlítsd össze a Hajdú mosógépet meg a Minimatot egy mostanival. Műszaki összetettségüket tekintve a maiak százszor annyi hibalehetőséggel rendelkeznek.

De az egyik közös hiba, hogy a használók párás, nedves környezetbe teszok ezeket a gépeket. Persze, gondolhatnánk, azért van. De sajnos ezekre vigyázni kell már. És aki nem vigyáz rá, annak tönkremegy. Nekem volt egy mosógépem, amit 2003-ban vettem, most adtam oda a tesómnak, mert az övé elromlott.

Szóval az enyémet nyaranta szétkaptam, átnéztem, kipucoltam, csavarok zsírozva, egyszer volt csapágycsere, ékszíjcsere, gimi cuccokat lecseréltem, stb. Kb kevesebbet költöttem rá mint egy szerelő kiszállási díja. Most 16 éves korában is úgy működik mint egy új.

Egy elhanyagolt gép, ami kopik, rozsdál, ne várd hogy évtizedekig nem romlik majd el. A Minimat is ha olyan hibátlan lett volna, nem kellett volna felújítania az ismerősödnek.

Hiába is vennél használt gépet, ha nem értesz hozzá, az is ugyanúgy elromlik, nem fogod tudni megcsinálni.

Ha nem használnád a mosógépet, akkor max. a rozsda enné meg a sarokban.

Szóval ne várd hogy ide írjuk neked a tutit, annak ellenére sem, hogy ez a kérdés mér nem elpször jelenik meg itt.

2019. júl. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Régi gépeket kevésbé ajánlok, mivel egyik-másik hajlamos zabálni az áramot, ráadásul ki tudja, milyen hibák derülnek ki. Inkább ajánlom az új, de egyszerű eszközöket. Teszem azt, tűzhelyből vehetsz gázzal működőt, amiben túl sok minden nem tud elromlani, mosógépből olyat, amiben nincs millió és egy funkció, stb.


Amiből régit vennék viszont, az a porszívó, és a szendvicssütő. Előbbi azért nem egy drága dolog ha tönkre is megy, viszont nincs lekorlátozva a teljesítménye, és könnyen tisztítható, szerelhető. A szendvicssütő meg szinte egyértelmű, a régi, lemezből készült változatot semmi nem tudja utánozni.

2019. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bárhol a neten kapsz lelakott cuccokat.
2019. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat. Mosógépből Zanussiból láttam olyat, ami nincs túl bonyolítva, míg a jobbnak titulált AEG pl igen. Ugyanígy egy hűtőnél, gondolom a No frostos, ventilátorosokat kell kerülni, s lehetőleg a fagyasztó, hűtő külön külön kell, hogy legyen. Tehát ennyi a titok mosógépnél, hogy száraz környezetben kell tárolni? Mondjuk csont száraz a lakás.
2019. júl. 21. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!