Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mondanátok olyan okosórákat,...

Mondanátok olyan okosórákat, amik tudnak vérnyomást mérni, és nem gagyik, de mégis megfizethetők? Jó értéket mérnek, pontosak?

Figyelt kérdés

Névtelent nem akarok venni, de egy vagyont sem szeretnék rákölteni.

Milyen árkategóriában találok ilyet?

A pulzust mindegyik méri?



2019. júl. 25. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a párom 8 ezer forintért vette telenor volt által kapott egy nagy akciót, mivel évek óta előfizetők vagyunk náluk. Samsung okos óra, mindent mér. Stopper,ébresztő,vérnyomás,pulzus,alvási idő és minőség,kalória,lépésszámláló.

Neked erre van lehetőséged ? Ha lenne akkor élj vele mindenképp

2019. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Okosóra nem fog pontosan vérnyomást mérni, mert technikailag lehetetlen, úgyhogy a vérnyomásmérő vonalat én ejteném a helyedben. A pulzust viszont elég megbízhatóan mérik, azzal általában nincs gond. (Pl. Honor Band 4 kb 15e Ft körül.)
2019. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok telenoros, de a Telekomnál megnézem, köszi a tippet.

A típusát is megírnád? A Samsung tökéletes lenne, illetve úgyis keresek majd véleményeket a neten, ha ajánlotok konkrét típust.


#2: honnan veszed ezt? Csuklós vérnyomásmérők is vannak, illetve a tudomány azért elég jelentősen fejlődik.

Nem vagyok szakértő, meg orvos sem, csak kérlek támaszd alá, hogy miért kéne ezt a vonalat ejteni.

Egyébként magasvérnyomás-betegségem van, szóval nem szívesen ejteném, ha már van ilyen lehetőség és jó is. Jó lenne utcán, buszon, akárhol mérni, ha épp úgy érzem, hogy valami nem OK.

2019. júl. 25. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vérnyomás mérés pusztán optikai úton?

Lehetetlen. Ezekben viszont nincs légtartály, kompresszor és a tartály nyomásának mérésére alkalmas szenzor sem.


Az optikai pulzus mérés az okosórák esetében sohasem orvosi szintü. Ahhoz átellenes oldalon kellene lennie a fényforrásnak és a fényérzékelőnek (mint a pulzoximéterekben, amit az ember újjára raknak, mert csak annyit tud átvilágítani), ami egy óra esetén nehezen kivitelezhető, hisz ott az egész kart kellene átvilágítani.


Ha ilyen betegséged van, orvosi műszer kell, nem okoseszköz.

Van testen hordható felokosított (Bluetooth kapcsolattal ellátott) normális vérnyomás mérő, csak nem olcsó és látszik a ruha alatt is.

2019. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Annyira nem komoly a dolog, szedek rá gyógyszert, mint nagyon sok más ember.

Akkor ez egy az egyben kamu?

Vagy mi a hivatalos magyarázat, hogy mér vérnyomást?

2019. júl. 25. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem láttam még olyan specifikációt, amiben említve lett volna vérnyomás mérés.

Vérnyomás kalkulátor volt említve, de az nem ugyanaz.

Utóbbi lényegében egy számítás, aminek nincs orvosilag megalapozott alapja sem. Az optika szenzor (ami pulzust sem tud orvosi szinten mérni) adataiból kalkulál egy messze nem reális értéket. Mindezt a vér eláramlási sebességére és egy algoritmusra alapozva. Ez évszázadokkal ezelőtti orvoslás, amikor még piócát alkalmaztak szinte mindenre...

2019. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomásmérés optikai módszerrel kb a saccméter kategória, mivel az optikailag detektált áramlás alaphelyzetben nem korrelál a vérnyomással, vannak spéci képletek amivel átszámítják ezeket a pulzoxi jeleket Hgmm-re, de ezek az értékek teljesen megbízhatatlanok és a legtöbbször nagyon messze vannak a valóságtól.

Ha találsz olyan órát, amelyik oszcillometrikus úton képes mérni (pumpálni tud és a pulzáló nyomást méri /van ilyen óra?/), akkor azt mondom ez már több a semminél, bár orvosi szempontból a csuklós oszcillometrikus mérés sem tekinthető megbízhatónak, mivel a csuklóban futó erek haemodinamikai szempontból nem ideálisak ehhez (nota bene, van olyan, akinél még felkarossal sem lehet mérni, de ez már ritkább). A legmegbízhatóbb mind a mai napig a Korotkov-hangos mérés, de ilyen műszerek még felkarosban is ritkák, és általában csak kiegészítő infot szolgáltatnak az oszcillometrikus méréshez.

Az ultimate megoldás igazából az, ha veszel egy felkaros higanyos mérőt pumpával és fonendoszkóppal :)

2019. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van 1-2 óra, ami talán tud, de nem tudom, hogy végül megjelentek-e, de azok kétlem hogy a megfizethető kategóriába sorolandók. Amint előttem írták a pulzus mérés kifejezetten pontosnak mondható a mai okosórákban/karkötőkben, de a vérnyomás mérés kamu.
2019. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!