Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírusos a mobilon? Vagy mi a...

Vírusos a mobilon? Vagy mi a gond?

Figyelt kérdés

A mobilon néztem az e-mailjeim, és találtam egy "gyanúsat". Nem akarom szépíteni, fáradt voltam, és véletlen megnyitottam a csatolmányt. Elvileg nem töltött le, mert nem láttam a letöltések mappában, csak az előnézeti képét nyitotta meg a gmail nagyban.


De megijedtem, kitöröltem véglegesen a levelet a postaládából, avastot, beépített víruskeresőt és cc cleanert is futtattam, nem mutatott semmit, amit egyébként ne mutatna. De így sem éreztem biztonságban magam szóval mentések nélküli gyári beállítások visszaállítására raktam a mobilt. Azt mondják ez leszedi a vírust is, ha van. (Minden fájlt és alkalmazást törölt, de a jegyzetek beépített alkalmazás régi emlékeztetői valamiért megmaradtak.)


Az Avast, Xiaomi beépített vírus keresője,a cc cleaner nem mutat vírust, de jellemzően a Google központú alkalmazások hibaüzenetet adnak és nem indulnak rendesen. (Chrome, Google kereső, YouTube, Gmail). Más alkalmazás is hibát ír ki, de azzal már korábban is baj volt, fejlesztés alatt álló játék.


Egyelőre nem telepítettem mást, és ha rárakom a Google alapú programokra a frissítést a Play áruházban, ha nem, akkor is leállnak.


Fél évente gyári beállítások visszaállítását csinálok, és sose történt ilyen

Mi lehet az oka(kérdőjel)


Rajta maradhat a vírus gyári beállítádokra való állítás után is(kérdőjel)


Ha cserélni kell a telefont, biztonságos a SIM kártyákat az újba rakni(kérdőjel)


(Nem hordozhatják a vírust mint a pendriveok(kérdőjel)


És a gmailem használhatom továbbra is, vagy ha ott volt a megnyitott gyanús levél, az lehet vírus hordozó(kérdőjel)


(Már közben 4x gyári beállításokat raktam, de a hiba fennáll.)


Bocsi a kérdőjel szavakért, de ha kérdőjelet írok a magyarázatba, nem írhatom ki a kérdést.


2019. aug. 3. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt a verziót próbáltad már, hogy gyári visszaállítás után, nem telepítesz semmi nem gyárit, hanem csak frissíted a rendszert? És utána nézed meg, hogy működik-e a chrome
2019. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. Visszaállításig minden működött. Ezért vagyok most kétségbe esve. Hozzátenném, tegnap este a kamera sem működött. Olyan mintha rendszerszintű lenne a probléma, de főleg a google alkalmazásokat érinti.
2019. aug. 3. 19:37
 3/11 anonim ***** válasza:

"Bocsi a kérdőjel szavakért, de ha kérdőjelet írok a magyarázatba, nem írhatom ki a kérdést."

Pedig, ha megnézed, más kérdéseknél megengedik, csak neked nem? Nem is lenne észszerű, ezt korlátozni. De ezt nem akadékoskodásból írom, csak furcsállom.

Épp elég baj, hogy a főkérdés végére kötelező a kérdőjel, ezért egyesek a kijelentő mondat végére is odateszik, mert annyira igénytelenek.


Gyári visszaállítás után törlődik a vírus is, noha elvileg lehetne olyan is, ami mélyebbre hatol (rootvírus), de erre kicsi a gyakorlati esély.

Viszont, ha a menüből állítod vissza, marad a Google-fiók és onnan rögtön visszaállít egyebeket is. Például tudja a Wifi-jelszót, holott meg sem adtad.

Másik lehetőség, hogy visszaállítás előtt eltávolítod a Google-fiókot, illetve nem menüből csinálod, hanem nyomógombos indítással.

Ekkor minden törlődik és addig szinkronizálni sem képes, míg a fiókba nem léptél be.

De mivel aktiválódik a lopásvédelem is, ezért jobb, ha a fiókot már előtte eltávolítod, különben kényszeríti a belépést és másképp el sem tudod indítani (körülményes trükközésről most nem beszélve).

Mindenesetre fontos a jelszavad is, hogy meglegyen.

2019. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Illetve rosszul írtam, a Google-fiók nem marad, de amikor visszaállítás után belépsz, szinkronizál, visszaállít neked dolgokat.
2019. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz mit állít vissza? Mert se letöltött appok, se dokumentumok nem maradtak meg. Újra meg kellett adnom a Google fiókot és wifi jelszót. Direct azt az opciót választottam, hogy semmiről ne készüljön biztonsági mentés, semmit ne állítson vissza, szóval gyakorlatilag üres a mobil.


Az egyik hibaüzenet:

[link]

2019. aug. 4. 00:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha menüből csináltad a visszaállítást, próbáld inkább a nyomógombos módszert, utána wipe, utána telepítés.

Célszerű előzőleg eltávolítani a Google-fiókot is.

Amikor újratelepíti magát, átugorhatod a Wifi és fiókcímet (ezeket később is be tudod állítani), így ellenőrizheted a "szűz" állapotot.

2019. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam nyomógombos módszerrel.

Most már elindítani sem tudom. Le van ragadva ott, hogy ehhez egy fiók tartozik, adjam meg a jelszavatát.

1. pont: adjam meg a jelszót.

2. pont: wifi beállítások


Jelszót csak wifi kapcsolattal akar elfogadni.

De a wifi beállításokban nem adja be a billentyűzetet, hogy begépeljek egy wifi jelszót.

2019. aug. 5. 20:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Újraindításnál is egyből ezt adja be. Zárolva van a telefon, kell a jelszó. Lenne telefonos netem, de egyből ez a képernyő fogad, szóval a sim pinkódját sem tudom beütni, hogy legyen netem.
2019. aug. 5. 20:45
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké, ezt sikerült áthidalnom. De így is mikor visszakapcsolt, maradtak "benne" régi mentések. Gondolok itt a "Jegyzetekre", ahol a megvétel időpontjára is visszanyúló jegyzetek maradtak meg.)


Új google fiókot regisztráltam, azt adtam meg "mentési helynek" de sajnos így is ragaszkodott hozzá, hogy egy régi google fiókot is adjak meg "hitelesítésként", amit aztán végül nem kellett "hozzácsatolnom".

Most az új szűz fiókkal kapcsolódik, azt kértem - mint mindig -, hogy semmit ne mentsen át külső fiókból, és mégis a Jegyzetekben minden változatlan. Ez hogy lehet?


Majd kipróbálom hogy működnek a programok, most ennyi észrevételem van épp.

2019. aug. 5. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam, hogy célszerű előbb törölni a Google-fiókot, különben életbe lép a lopásvédelem.

Eszerint nem lett eltávolítva a fiók, ezért életbe lépett az FRP lock (lopásvédelem).

Azt meg úgy lehet könnyen átlépni, ha van jelszó, hogy egyéb körülményes trükközésről most ne beszéljünk.

Azt is írtam, hogy a nyomógombos indítás után szükséges a "wipe" menüpont használata, ami letöröl minden egyéb adatot, a gyári rendszeren kívül.

Mindezek után fiók megadása nélkül, Wifi és SIM-kártya nélkül el kell indulnia a telefonnak, gyári állapotban.

Vagyis ezek mind átugorhatók és működnie kell.

2019. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!