Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírusos a mobilon? Vagy mi a...

Vírusos a mobilon? Vagy mi a gond?

Figyelt kérdés

A mobilon néztem az e-mailjeim, és találtam egy "gyanúsat". Nem akarom szépíteni, fáradt voltam, és véletlen megnyitottam a csatolmányt. Elvileg nem töltött le, mert nem láttam a letöltések mappában, csak az előnézeti képét nyitotta meg a gmail nagyban.


De megijedtem, kitöröltem véglegesen a levelet a postaládából, avastot, beépített víruskeresőt és cc cleanert is futtattam, nem mutatott semmit, amit egyébként ne mutatna. De így sem éreztem biztonságban magam szóval mentések nélküli gyári beállítások visszaállítására raktam a mobilt. Azt mondják ez leszedi a vírust is, ha van. (Minden fájlt és alkalmazást törölt, de a jegyzetek beépített alkalmazás régi emlékeztetői valamiért megmaradtak.)


Az Avast, Xiaomi beépített vírus keresője,a cc cleaner nem mutat vírust, de jellemzően a Google központú alkalmazások hibaüzenetet adnak és nem indulnak rendesen. (Chrome, Google kereső, YouTube, Gmail). Más alkalmazás is hibát ír ki, de azzal már korábban is baj volt, fejlesztés alatt álló játék.


Egyelőre nem telepítettem mást, és ha rárakom a Google alapú programokra a frissítést a Play áruházban, ha nem, akkor is leállnak.


Fél évente gyári beállítások visszaállítását csinálok, és sose történt ilyen

Mi lehet az oka(kérdőjel)


Rajta maradhat a vírus gyári beállítádokra való állítás után is(kérdőjel)


Ha cserélni kell a telefont, biztonságos a SIM kártyákat az újba rakni(kérdőjel)


(Nem hordozhatják a vírust mint a pendriveok(kérdőjel)


És a gmailem használhatom továbbra is, vagy ha ott volt a megnyitott gyanús levél, az lehet vírus hordozó(kérdőjel)


(Már közben 4x gyári beállításokat raktam, de a hiba fennáll.)


Bocsi a kérdőjel szavakért, de ha kérdőjelet írok a magyarázatba, nem írhatom ki a kérdést.


2019. aug. 3. 19:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De lehetséges még egyedi védelem Samsung fiók stb., mi típusfüggő.

Amiről írtam, az alap Android esetére vonatkozik.

2019. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!