Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Személyi nélkül nem is lehet...

Potputyin kérdése:

Személyi nélkül nem is lehet aktiválni semmilyen SIM kártyát?

Figyelt kérdés

Régen vettem utoljára SIM kártyát, akkor még csak szolgáltatónál lehetett venni.


Most viszont úgy tudom, minden féle boltokban (Media Markt, MOL) is kapható már, viszont aktiváláshoz személyi igazolvány kell. Igaz ez?


Ha nem akarom megadni a személyes adataimat akkor nem is tudok használható SIM kártyát szerezni?



2019. aug. 8. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaz, és a kártyákat minden évben adategyeztetéssel meg kell újítani, különben megszűnik. A terrorizmus elleni védelem miatt, hogy ne lehessen anonim módon kártyához jutni.

Ha neked nincsenek törvénytelen szándékaid a használat során, nincs mitől tartanod. Ezer helyen számon van tartva az adatod, így +1 eset nem fog semmit jelenteni.


Nyugodtan lehet anyázni, nekem rögtön az ugrik be a kérdésről hogy valakit zaklatni vagy fenyegetni akarsz, csak félsz hogy kiderül ki áll a hívások/üzenetek mögött, ha feljelentenek.

2019. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miután az intézkedést, meg az évenkénti adategyeztetést is épp azért vezették be, hogy a felhasználók azonosíthatók legyenek, értelmét vesztené az egész, ha megkerülhető lenne.

Felhívnám a figyelmet, hogy az intézkedés a migrációs válság csúcsán SIM-kártyákat tömegével vásárló külföldiek miatt került bevezetésre, melyeket később bűnözők, terroristák is felhasználtak.

2019. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Jogos a felvetésed, csak éppen az ellentéte igaz!


Jártam már úgy hogy a titkos számomat megszerezte egy zaklatóm akinek VÉLETLENÜL annál a szolgáltatónál dolgozott a bátyja.


Éppen ez a része háborít fel. Muszáj leszek egy barátnőmmel vetetni kártyát, csak ez annyira gáz dolog.


Ez kezd nagyon nagytestvéres lenni.

2019. aug. 8. 11:50
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%

Eléggé paranoiásnak tűnsz (persze ettől még lehet, hogy üldöznek). Mi van akkor, ha a "titkos" számodat úgy szerzi meg valaki (rosszindulattal), hogy elkéri egy olyantól, akinek megvan (és amúgy jóindulatú)? Még egyszerűbb is, mint a "véletlen" a szolgáltatónál dologozó ismerős.

Mellesleg sosem értettem, hogy engem miért nem zaklatnak soha. Pedig nem is annyira titkos a számom. Sőt a (valódi) nevemre keresve még interneten is megtalálható. Ki érti ezt...

2019. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem itt nem az adatok megadásával, hanem az életviteleddel van a gond, ha fenyegetésektől és hasonlóktól kell tartanod.
2019. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha durván zaklatnak, az bűntetőjogi kategória. És akkor hiába az ott dolgozó ismerős. Még ő is megütheti a bokáját.
2019. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon fontos ember lehetsz (de akkor mit keresel ezen a portálon?), ha ennyire bujkálnod kell.

Barátnődet viszont lelkiismeret-furdalás nélkül hajlandó vagy bajba keverni?

Aki elől rejtőzködnöd kell, barátnődből is ki tudja kényszeríteni számodat - ha akarja.

.

A paranoia betegség, kezelhető.

2019. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

"Mellesleg sosem értettem, hogy engem miért nem zaklatnak soha. Pedig nem is annyira titkos a számom. Sőt a (valódi) nevemre keresve még interneten is megtalálható. Ki érti ezt..."


Nálam pl. egy egész oldalnyi telefon szám van tiltó listán, mert zaklattak teljesen random forrásokból (semmilyen internetes adatlapon nem adtam meg a számom).


Valóban! Ki érti ezt?

2019. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!