Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok

A kérdés

Telefonom bele esett a wc-be. Mit tegyek vele?

2017-es Samsung Galaxy J5-öm van. Sajnos bele esett a wc-be. Rögtön kiszedtem és müködőtt egy darabig utána nem érzékelt már semmit de a képernyő az vilagit is le is kapcsolódott... Viszont egyáltalán nem tudom kikapcsolni es az akkumlátort se kivenni mivel beépített.

Rögtön rizsbe tettem és utána napra is. Érzékeli most mar a gombokat de a kijelző nem érzékel semmit.

Megjavul ha még rizsbe rakom és napra vagy már nem?

Vigyem szervízbe esetleg?

Keress kérdéseket hasonló témákban: telefon, beázás, akkumulátor

szept. 11. 23:09  Privát üzenet  

A válaszok

"Rögtön rizsbe tettem és utána napra is."

Fűszerezd meg és közepes lángon (elektromos főzőlapon: közepes fokozat) főzd 4 óráig.

Gratulálok. Nem fog megjavulni a rizstől. Esetleg miért nem vitted egyből szervizbe?

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont szept. 11. 23:22 Privát üzenet
Dien nevű felhasználó válasza:

Nem kéne szarás közbe mobilozni. Vegyél újat.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont szept. 11. 23:43 Privát üzenet
A rizs azért hasznos, mivel magába szívja a vizet. No... ha beleraksz egy vizes telefont (akár), képes beszívni a vizet, és a telefon megszárad jó eséllyel. Ha tudod, értesz hozzá, és van csavarhuzod, próbáld meg kicsit szétszerelni, kiszaritani a vizet (ne hajszaritozz!). De előtte ha ezt tennéd, nézz videót róla hogy hogyan kell, melyik részen van az összekötő, hogy ne vágd el vagy el ne szakadjon. De az a baj hogy ha ilyen képernyő lecuppantosan kell levenni, akkor kell hozza ragacs is. Legegyszerűbb ha elviszed szervizbe. :DD

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont szept. 12. 00:50 Privát üzenet
zoligyerek nevű felhasználó válasza:

Abba kéne már hagyni ezt a rizses baromságot. A telefon kapillárisaiból nem fog a rizsbe teleportálni a nedvesség. Cserébe, amíg a félrevezetett tulaj a rizst bűvöli, a telefon szépen folytatja a rohadást. Megfelelő hozzáértésű szervíz ajánlott a rizses agymosás helyett.

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont szept. 12. 01:02 Privát üzenet

Ki találta ki alapból ezt a rizses hülyeséget? Pfffff, nevetséges.

Kulázás közben tényleg nem a legjobb ötlet telefonozni, de ha már megtörtént a baj, szétszedve próbáld szárítgatni. Ha úgy sem működik, nincs más hátra, irány a szerviz!

Igen, tudom, pénzbe kerül, de sokkal hatásosabb, mint ez a rizsbe teszlek, onnan is kiveszlek, sós kútba teszlek, onnan is kiveszlek...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont szept. 12. 02:43 Privát üzenet

#3 (ne hajszaritozz!)

Komolyan, szerinted a szervizekben is használt hőlégfúvó nem egyfajta "hajszárító"?

Hosszú ó-val!

Nem lehet vele szárítani szerinted?

Még ekkora ostobaságot.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont szept. 12. 08:15 Privát üzenet
Morzsi007 nevű felhasználó válasza:

Ha beleesik a mobil a wc-be vagy bármilyen folyadékba, az első, hogy kikapcsolod, és kiveszed az akksit, ez utóbbit nem tudja mindenki megtenni otthon, de ha van rá mód, akkor ki kell szedni. Aztán szárítás, mivel elkezd oxidálódni a vezető réteg a paneleken, érintkezési hibák fordulhatnak elő ezmiatt . 1,2 s alatt nem tud olyan sok víz beszivárogni a belsejében, a Te esetetben az lehet a gond, hogy nem kapcsoltad ki a mobilt egyből.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont szept. 12. 11:17 Privát üzenet
F@T@L_3RRORxoo89 nevű felhasználó válasza:

Azért vannak brutális hülyeségek mint ez a rizses téma...

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont szept. 12. 12:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Segit. Setek leg. Yszi, vizbe esett a telefonom?!
Bele esett a Microsoft telefonom a vízbe. Fog még működni?
Beleejtettem a wcbe a telefonom (igazából a zsebemből esett ki), mindkét kamerám be van nagyon párásodva. Bele raktam rizsbe (nem rögtön mert a suliban történt a dolog és csak...
Tudnátok segíteni? Vízbe esett a telefonom, de gyorsan kikaptam belőle.
Vízbe esett a Huawei P10 okos telefonom. Úgy tűnik rövidzárlatos lett. Meg lehet-e még menteni ha kiszárítom?
Az iPhone 7 telefonom esett egyet és azóta összevissza csíkokat látok csak a kijelzőn. A kijelző nem törött, semmi baja. Lehetséges lenne úgy szervizeltetni hogy ne kelljen...

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Mobiltelefonok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!