Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonom bele esett a wc-be....

Telefonom bele esett a wc-be. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

2017-es Samsung Galaxy J5-öm van. Sajnos bele esett a wc-be. Rögtön kiszedtem és müködőtt egy darabig utána nem érzékelt már semmit de a képernyő az vilagit is le is kapcsolódott... Viszont egyáltalán nem tudom kikapcsolni es az akkumlátort se kivenni mivel beépített.

Rögtön rizsbe tettem és utána napra is. Érzékeli most mar a gombokat de a kijelző nem érzékel semmit.

Megjavul ha még rizsbe rakom és napra vagy már nem?

Vigyem szervízbe esetleg?



2019. szept. 11. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

"Rögtön rizsbe tettem és utána napra is."

Fűszerezd meg és közepes lángon (elektromos főzőlapon: közepes fokozat) főzd 4 óráig.


Gratulálok. Nem fog megjavulni a rizstől. Esetleg miért nem vitted egyből szervizbe?

2019. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem kéne szarás közbe mobilozni. Vegyél újat.
2019. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
A rizs azért hasznos, mivel magába szívja a vizet. No... ha beleraksz egy vizes telefont (akár), képes beszívni a vizet, és a telefon megszárad jó eséllyel. Ha tudod, értesz hozzá, és van csavarhuzod, próbáld meg kicsit szétszerelni, kiszaritani a vizet (ne hajszaritozz!). De előtte ha ezt tennéd, nézz videót róla hogy hogyan kell, melyik részen van az összekötő, hogy ne vágd el vagy el ne szakadjon. De az a baj hogy ha ilyen képernyő lecuppantosan kell levenni, akkor kell hozza ragacs is. Legegyszerűbb ha elviszed szervizbe. :DD
2019. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Abba kéne már hagyni ezt a rizses baromságot. A telefon kapillárisaiból nem fog a rizsbe teleportálni a nedvesség. Cserébe, amíg a félrevezetett tulaj a rizst bűvöli, a telefon szépen folytatja a rohadást. Megfelelő hozzáértésű szervíz ajánlott a rizses agymosás helyett.

[link]

2019. szept. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki találta ki alapból ezt a rizses hülyeséget? Pfffff, nevetséges.

Kulázás közben tényleg nem a legjobb ötlet telefonozni, de ha már megtörtént a baj, szétszedve próbáld szárítgatni. Ha úgy sem működik, nincs más hátra, irány a szerviz!

Igen, tudom, pénzbe kerül, de sokkal hatásosabb, mint ez a rizsbe teszlek, onnan is kiveszlek, sós kútba teszlek, onnan is kiveszlek...

2019. szept. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2%

#3 (ne hajszaritozz!)

Komolyan, szerinted a szervizekben is használt hőlégfúvó nem egyfajta "hajszárító"?

Hosszú ó-val!

Nem lehet vele szárítani szerinted?

Még ekkora ostobaságot.

2019. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ha beleesik a mobil a wc-be vagy bármilyen folyadékba, az első, hogy kikapcsolod, és kiveszed az akksit, ez utóbbit nem tudja mindenki megtenni otthon, de ha van rá mód, akkor ki kell szedni. Aztán szárítás, mivel elkezd oxidálódni a vezető réteg a paneleken, érintkezési hibák fordulhatnak elő ezmiatt . 1,2 s alatt nem tud olyan sok víz beszivárogni a belsejében, a Te esetetben az lehet a gond, hogy nem kapcsoltad ki a mobilt egyből.
2019. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Azért vannak brutális hülyeségek mint ez a rizses téma...
2019. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már csak a szervíz segíthet rajta szerintem...


Ha még ez után is történne ilyen veled:

- NE kapcsold be a telefont

- Amennyire tudod szedd szét

- Jópár napra hagyd száradni

- Ha úgy gondolod, hogy megszáradt, rakd össze és kapcsold be.


Vagy vegyél vízálló telefont.


Amúgy én is szoktam a WC-n telefonozni, de valahogy még sohasem ejtettem bele. Neked hogy jött össze?

2019. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!