Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem veszélyes fürdőkádban...

Nem veszélyes fürdőkádban mobilozni?

Figyelt kérdés
A kilenc éves fiam folyton magával viszi a telefonját a kádba is, és amiatt aggódom, hogy nem szenvedhet-e áramütést, ha véletlen a vízbe ejti.

2019. szept. 24. 12:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Semmi baja nem lehet, maximum a telefonnak, ha vízbe ejti
2019. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Be van dugva az a teló a konnektorba? Ha nincs, semmi baja nem lesz. De amúgy ha van fi-relétek, akkor akkor sem, ha be van.
2019. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Zzzoli ***** válasza:
100%
Hát a FI relét nemigen fogja lecsapni, mert galvanikusan el van választva a szekunder oldala a töltőnek. Egyébként meg törpefeszültséggel tölt, tehát akkor sem lenne baj ha beleesne.
2019. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Az viszont rejt némi veszélyt hogy egy kilenc éves gyerek ennyire rá van gyógyúlva a mobilra.
2019. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha töltőn lenne sem volna baja attól a pár Volt-tól.
2019. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon okosak itt egyesek, akik nem gondolnak a primer-szekunder között beiktatott zavarszűrő kapacitásra, ami több típusban megtalálható, teljesítménytől függően változó értékben.

Hányan észlelték / kérdezték ezen az oldalon is, hogy "bizserget a töltő" (dugasztáp).

Amire a válaszom az szokott lenni, hogy ez nem hiba, az említett kapacitás okozza és ártalmatlan.

Vizes testfelületen viszont igencsak átértékelődik az a kis bizsergés is.

Sokszor kezet fogtam már a 230 V fázissal, de ezt inkább nem próbálnám ki még én sem. Fi-relé mellett sem.

2019. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arról ne is beszéljek, amikor a kis kínai trafó véletlenül nem úgy szigetel, ahogy kellene, illetve a dugasztápon belül nem tartják be a szigetelési távolságokat és mondjuk 1 mm választ el a haláltól.

Nem olyan vicces dolgok ezek.

2019. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es megelőzött. Én is csak azt látom ebből a kérdésből magasan kivilágítani.
2019. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Csak hogy emlékeztessek mindenkit: töltőről szó se volt a kérdésben
2019. szept. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én 10 évesemnek napi 2xfél óra mobilozás max amit engedek. Reggel mikor felkel, és este mielőtt elalszik. Nem, nincs saját mobilja, van egy okosórája és ennyi. Nem hallgathat elalvaskor rajt zenét, facebookja pedig véletlenül sincs. Az áram nem fogja megütni, de hogy a függősség tüneteit produkálja, az engem aggasztana.

A fiam ha beszelni akar a barátaival, suli ztan áhívhatja őket, de akkor sem a gep vagy teló előtt ülnek. A kicsi fiam 3 eves, és meg nem jött rá, hogy a telefonon pl lehet mesét nézni-mert sose nyomogatom előtte. Előre sajnalom a gyerekedet, hogy a non-stop telózástól a normál kapcsolatai 1-2 even belül teljesen eltűnnek majd, a kommunikációs szintje meg a beka segge alatt lesz. És ezt nem azért mondom, mert egy elmaradott anyuka vagyok, épp ellenkezőleg. Kezeltem már 5 éves függő gyereket, akitől a tabletet csupa jószándékból még este se vették el a szülei. Hadd ne mondjam el milyen tünetei lettek a kislánynak

2019. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!