Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogya előfizetéses telefont...

Hogya előfizetéses telefont készülök megvenni mástól kártya nélkül akkor hogyha ő nem fizeti a telo törlesztőjét akkor nekem történhet valami a készülékkel?

Figyelt kérdés
Valszeg totál butaság amit kérdezek és én magam se valöszínűsítem, hogy bmi lenne belőle, de inkább rákérdezek másoknál. Van falunkban egy telo amit meg szeretnék venni. Feltettem az eladónak a kérdést hogy feltöltőkártyás vagy előfizetéses a telefon? Azt a választ kaptam, hogy csak a készülék. Kártya nincs hozzá. Na most én nem tudom hogyha ő esetleg előfizetésesen vette, és van rajta törlesztője és én megveszem. A saját kártyámat rakom bele. Nyilván. Akkor az egyáltalán fog működni feltöltőkártyával? Ha mondjuk neki előfizus van? Szerintem ez nem érinti a dolgot. Dehát ilyen eladásoknál mindig meg szokták kérdezni a dolgot. Valami lényege biztos van akkor. Meg ha mondjuk nem fizeti a törlesztőjét akkor nekem lehet gondom? Vagy egyszerűen megvehetek feltöltőkártyásként előfizetéses telefont is? Azt ennyi. Szóval nem igazán értem ezt a választ, hogy csak készülék. Kártya nem. Tuti tök szőke kérdés. De nem vagyok biztos a dolgomban
2019. okt. 6. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha részletre voln vévee a mobil, megveszed és nem fizeti a részleteket, akkor letiltják és egyik szolgáltató kártyájával sem lesz használható.

Nem szabad az ilyen mobil megvenni, sokan megjárták már.

Lehet venni kártyafüggetlen, használt mobilokat is, amikkel nem lehet ilyen gond.

2019. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem butaság.

Ha nem tud arról számlát mutatni hogy kifizette, akkor fennáll az esélye, hogy ha nem fizet, neked lesz egy letiltott telefonod.

Ettől függetlenül mindegy milyen kártyát tolsz bele, de arről lehet megismerni a szolgáltatótól részletre vásároltat, hogy nem független. Azaz pl. csak telekomos simmel megy, vagy csak telenorossal.

2019. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Ma már az előfizetés mellé részletre vásárolt telefonokat is függetlenül adják, ez ne legyen mérvadó!


Nagyon sokszor fordult már elő, hogy "kihoznak" egy drága készüléket, amit aztán eladnak, majd az aki megvette, két hónappal később csak les, hogy nem fogadja el egyik sim kártyát sem

(IMEI tiltást kap a telefon)


Az sem pont, ha átvállalod a törlesztőrészletet, mivel a készülék és az előfizetés összetartozik.


A készüléket kedvezményes áron és kedvezményes törlesztőrészlettel vették meg, melyet az előfizetői szerződésben foglaltak alapján és feltételek mellett használhat.

Ha nem fizeti a számlát, te hiába is fizetnéd a törlesztőt, a szerződés meg lett szegve, innentől nem jogosult a kedvezményekre, tiltják a telefont is.


Fentiekre való tekintettel


SOHA NE VEGYÉL KÉZ ALÓL ELŐFIZETÉSRE KIHOZOTT KÉSZÜLÉKET!!!

2019. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!