Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tudok tenni, ha vettem...

Mit tudok tenni, ha vettem egy telefont, és letiltották?

Figyelt kérdés

Egy ismerőstol vettem a telefont, aki nem mondta el, hogy nem fizette be a részleteket, ezért röviddel a vásárlás után letiltották. Mivel ismeros volt, és kb csak ideiglenes időre vettem at a telefont ( úgy volt, hogy később visszaveszi és visszaadja a pénzem is) ezért nem írtunk adasvetelit, hiszen kb csak kölcsönben volt nálam. Viszont ez lassan egy éve volt, azóta se tudom hasznalni telefonalasra, az illető pedig nem válaszol, ki is utazott külföldre. Tervezek bemenni a szolgáltatóhoz, de gondban vagyok, mert akar meg én lehetek a bűnös. Mit tudok tenni ?

Válaszotokat előre is köszönöm !



2017. szept. 25. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy év után kezdesz gondolkodni? Még az is lehet hogy lopott a telefon.
2017. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az egy év alatt folyton ígérgetett, kifogásokat mondott, és mivel rokon, nem akartam feljelenteni. De mostmár betelt a pohár. Igen az is lehet..
2017. szept. 25. 11:28
 3/10 A kérdező kommentje:
De választ nem kaptam.. én is tudom, hogy nem most kellene, de ez nem segít
2017. szept. 25. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Fizetési meghagyást kell kezdeményezni és megadni a külföldi elérhetőségét és majd ott megy a végrehajtó letiltják a kinti számlájából.
2017. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze előtte nem árt osztani-szorozni, hogy maga az eljárás mennyibe fog kerülni, és egyáltalán megéri-e az egész.


Megkeresni a munkáltatóját és írni oda egy levelet, hogy tartozása van, csak tudjanak róla, hátha kiba$$zák a melóból és rájön jobb, ha fizet.

2017. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Adásvételi híján milyen írásos bizonyítékaid vannak erről az egészről? Enélkül fogd fel tanulópénznek.
2017. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
A szolgáltatóhoz valószinűleg hiába mész. Közted és a szolgáltató között nincs szerződés, közted és az ismerősöd között szintén nincs semmi, de ha lenne, akkor se kapcsolná vissza a telefont: ő az ismerősöddel kötött szerződést, aki vállalta, hogy fizeti a számlát és a törlesztőt, illetve ha nem, akkor joga van a telefont a hálózatáról kitiltani. Ő élt ezen jogával, ami nem szűnik meg azzal sem, hogy ő a telefon tulajdonjogát átruházta rád. Így persze nyilván kevesebbet ért volna eleve a telefon (szvsz pontosan 0Ft-ot). Itt igazából a rendőrséghez fordulhatnál, de adásvételi híján legfeljebb tanúk igazolhatnának ha az ismerősöd nem ismeri el a tartozást.
2017. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég gyanús a sztori.


Ha más miatt nem is, legalább azért, mert nem értem miért 1 év után jut eszedbe hogy tenni kéne bármit is?

Másrészt mi ez a "kölcsönbe megveszem de majd visszaveszi" sztori?


Amúgy utólag tenni nem tehetsz semmit. Főleg ha nincs róla papír.

2017. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Te buktad a pénzt, amit a jó rokonnak adtál. Ettől függetlenül ő nem mentesül a fizetési kötelezettsége elől, ami erősen kamatozik, akár 10 évre is. + még telefonotok sincs.
2017. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tanúm van. Sőt van több ugye is, ami hasonló.
2017. szept. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!