Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltották a telefont amit...

Letiltották a telefont amit vettem, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Vásároltam a Jófogáson egy Lg g4 telefonkészüléket. Egy hónap múlva a Telenor letiltotta tartozás miatt. Sajnos szerződést nem írtunk az eladóval. Mit tudok tenni? Úgy tudom, hogy részletre történő vásárlás esetén is a vevő tulajdonába kerül a készülék, így törvényesen adta el nekem. De polgári peren van esélyem?
2016. okt. 11. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

" Úgy tudom, hogy részletre történő vásárlás esetén is a vevő tulajdonába kerül a készülék, így törvényesen adta el nekem"


Ha letiltották, akkor azért mert a részletet nem fizette vagy az eladó vagy te aki megvette a készüléket. Megpróbálhatod a pert, bár kétlem, hogy bármelyikőtöknek igazat ad a bíróság. Neked bizonyítani kéne, hogy nem tudtad, hogy részletfizetéses a telefon, és ahogy írtad még adásvételi szerződés sincs. Így nehéz lesz.

Az eladó már nem ilyen szerencsés, mert hiába tiltották le a telefont a tartozását rendeznie kell.

2016. okt. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bp1985 ***** válasza:
Koma, papírnehezéknek jó lesz. Így jártál. A letiltás elleni garancia, meg akármi legfőképp semmit nem ér, ugyanis a Bíróság sem fogadja el bizonyítékként.
2016. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem írtál szerződést, akkor jogilag azt a készüléket te loptad. A "törvényesen adta el nekem" egyúttal azt is jelenti, hogy adásvételivel. Eladó, vevő személyes adatait, dátumot, készülék típusát, IMEEI számát tartalmazó A4-es papír, két példányban már adásvételinek elfogadható. Semmivel sem tudod igazolni, hogyan került a tulajdonodba. Ha az eladó esetleg azt mondaná, hogy ellopták, és nem fizettem tovább a részleteit, igen nehezen magyaráznád ki.
2016. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor még a végén még én kerülök bajba az adásvétel miatt. Ez volt az első, meg az utolsó, hogy használt telót vettem, magánszemélytől. Még abban reménykedem, hogy talán imei szám cserével meg lehet oldani. Ezt javasolták az ismerősök, csak vajon tényleg lehetséges e ezzel a módszerrel megoldani a problémát?
2016. okt. 12. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:

"Még abban reménykedem, hogy talán imei szám cserével meg lehet oldani. Ezt javasolták az ismerősök, csak vajon tényleg lehetséges e ezzel a módszerrel megoldani a problémát?"


Ha pl van készülékbiztosítása és lopottnak jelentette a telefont, akkor (bár gyakorlatilag kicsi rá az esély, de nem nula, így beleszaladhatsz) még nagyobb galibába sodorhatod magad az IMEI cserével. Csak azért szólok hogy tudd.

Ha már a SIM-ed járt a készülékben, onnan nem kell hozzá sok ész lecsekkolni.

Engem már rángattak ki ilyenért a rendőrök hajnak kettőkor az ágyból házkutatásival. Nem olyan vicces.

A tesómnak kínáltak egy eladó telefont, de neki nem kellett, elhozta hogy nézzem meg. Kipróbáltam, de nem kellett.

Másnap hajnalban bevittek, tíz körül kihallgatás. A végén kiderült, a készülék tulaja a kocsi tetején hagyta a telefonját, ami leesett. Ő persze lopást jelentett, nehogy kiderüljön milyen balfäsz. Aki megtalálta ezt nem tudta, ő kínálta a tesómnak. És így tovább. Gondold el ha megveszem és nyomok egy IMEI cserét rá, garantáltan nem magyarázom ki magam az orgazdaságból.

2016. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!