Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hívja még a telefonját telegrá...

Hívja még a telefonját telegráfnak valaki rajtam kívül? Esetleg valami más név?

Figyelt kérdés
De szoktam hívni telekommunikációs apparátusnak is, meg ha valaki megkérdezni, milyenes vagyok, vagy én kérdezem meg mástól, akkor a régi szolgáltatók nevét használom. Westel, Pannon GSM.

2019. okt. 8. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A telegráfnak konkrétan nem sok köze a van telefonhoz. Az ős-ősidőkben a Morse-távírót nevezték így, de ez a neve a hajóhídon a gépvezénylőnek is. Amivel a kormányos vagy kapitány jelezte a gépháznak, hogy épp mit is szeretnének csinálni. Elhúzták a kart a megfelelő állásba, ami a gépházban egy mutatót mozgatott. A gépész egy hasonló karral jelezte, hogy tudomásul vette, ez a kar pedug a kormányállásban jelezte egy mutatóval, hogy a gépház vette. Ebből adódóan bármilyen művelet a gépekkel nem egy-két másodperc volt mint manapság, hanem akár percek.

[link]

2019. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A telgráf távíró. Nem telefon.
2019. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kommunikációs eszköz az is :D Sokszor hívom másnak a dolgokat, csak hogy saját magamat szórakoztassam vele. A lépcsőt lépcsőzetnek, a hajába főtt krumplit hiába főtt krumplinak (mert amúgy utálom), a papírt papirusznak, stb.
2019. okt. 8. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy te milyen értelmes vagy , nem loptak még el?
2019. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát.. hogy őszinte legyek azért egy pszichológushoz beiratkoznék a helyedben, legalább egy próba erejéig.
2019. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Emiatt pszichológus? :D Ennyi erővel inkább annak kéne pszichológus aki napi több órát telefonozik, instázik, bulvározik. Vagy annak aki a saját önbecsülését azzal próbálja növelni, hogy másokat megaláz. Mindenkire rá lehet aggatni valamit, amiért pszichológust érdemelne. Amúgy meg én azt mondom, amíg az ember nem árt senkinek, addig csinálja nyugodtan azt, ami szórakoztatja.
2019. okt. 8. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg, csináld csak. Engem például rettentően szórakoztat.

A telefont néha csak távbosszantónak hívom ( (c) Romhányi József, Flinstones fordítás)

2019. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Telegrácsnak hívom, Bartos möster után szabadon.
2019. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!