Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van értelme 4k tévét venni?

Van értelme 4k tévét venni?

Figyelt kérdés
109 cm-est szeretnék, azt olvastam, hogy ha bizonyos távolságból nézem, akkor már észre sem vehető szinte a különbség a 4k tv és egy csak full hd-t tudó tv között. Nyilván ha nem számít a pénz, akkor a jobb minőségű képet adó tv-t vennék, de találtam egy olcsóbbat, ami egyébként többet tud, mint a kicsit drágább 4k-s tévék, de ez csak full hd-t minőséget ad.
2019. okt. 11. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 4K tv legnagyobb problémája, a 4K tv-adás hiánya. Elég kevés tartalom érhető el 4K-ban. Youtube, Netflix és egyéb netes steam szolgáltatásoknál sem feltétlen alap a 4K. Persze a legtöbb ilyen tv képes "felskálázni" a minőséget, azaz a nem 4K-s tv adást valamennyire feljavítani, de azért ez nem komoly javulás.

Ha hosszútávra tervezel venni pl 10 év, vagy még több, akkor elgondolkodnék a 4k-n, de ha 3-5 évente cseréled a tv-t, akkor jelenleg még fölösleges szerintem a 4K, hacsak nem netes steameket, vagy Blu-Ray filmeket akarsz nézni rajta.

2019. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr.Q77 ***** válasza:

109 cm es tévénél 0,82 cm a maximális távolság ahol még tudod érzékelni a 4k és a FullHD közti különbséget.


Magyarul ha mondjuk 2,5 m-re ülsz akkor bármi ami Full HD nék jobb minőség azt te nem tudod érzékelni.


Tehát ilyen szempontból tök fölösleges bárkinek is 4k t venni mert 65" nál (165 cm) is csak 1,3 m az a maximális nézési távolság ahol érzékelni tudod a 4k/Full HD közti különbséget.


itt van egy táblázat ha lejjebb görgetsz

[link]


Ettől függetlenül nekem is 65" os 4k tv-m van mivel nem gyártanak már full hd-t :)


ilyen kis méretben tényleg fölösleges a 4k. Csak ne valami régi raktárban ragadt terméket vegyél meg

2019. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam egy éve amikor tv-t vettem, aztán megnéztem a normális márkák árait és azt tapasztaltam, hogy nevetségesen kicsi a különbség a 4k és full hd tv-k ára között, szóval 4k lett.

Mondjuk én videójátékra is használom, ott meg vannak 4k-s tartalmak, de ha csak tv-zel rajta, akkor tök mindegy.

2019. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs értelme a távolság és a képátló párosa miatt. De ezt már írták előttem, hogy miért.

Aki pedig a tv adásokkal jön nem igazán tudom mit gondol. Nem azért vesz az ember 4K tévét, hogy TV2 híradó menjen rajta.

A Netflix például tele van 4K tartalommal, a boltok polcai 4K bluray lemezekkel, az nCore-on lévő 4K anyagokat pedig évekig nézhetnéd folyamatosan, akkor sem fogyna el. És akkor még nem beszéltünk a videojátékokról vagy az igényes YouTube csatornákról.

2019. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!