Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem raknak gyárilag...

Miért nem raknak gyárilag rendes fóliát a telefonokra?

Figyelt kérdés

Nem azokra az eldobható nylon cuccra gondolok, amit első használatkor le kell húzni.


Hanem legalább egy műanyagot, de inkább üveget.


Napokban kaptam egy P8 Lite-ot ingyen a családból, viszont össze volt karistolva a kijelzője rendesen. Eléggé el voltam keseredve, mert egyrészt örültem, viszont másrészt allergiás vagyok az ilyenre, mivel én mindenemre nagyon vigyázok és zavart a kijelzője.


Erre észrevettem mintha fólia lenne rajta, utánaolvastam, és kiderült gyárilag "jár hozzá".


Lehúztam és teljesen karcmentes volt a képernyő, rá is raktam az újat.


Ráadásul ez megjelenésekor sem volt egy csúcstelefon.


Viszont ha jól tudom, a jelenleg kapható 100 ezres telefonokon sincs gyári fólia legtöbb esetben.


A legtöbb ember cseszik rá erre, vagy a gyártó úgy gondolja, ez már a felhasználó választása, hogy győzkődik e fóliával és annak ráhelyezésével?


2019. okt. 11. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Egy gorilla 5-6-t elég nehéz megkarcolni. Na azt a gyár tette bele.
2019. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Az enyémen gyárilag volt. /üveg/

Másrészt sokaknál a teló használati, és nem műtárgy.

2019. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Többnyire mert ront az összképen, egy mobilt sem úgy terveznek, hogy tokkal/kijelző védő fóliával használják.
2019. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Én speciel rühellem a fóliát. Minek? Nem dobálom a telefonomat, normálisan használom, tokban van, az meg a zsebemben. Ha ezek mellett a képernyő sérül, az csak leejtéstől lesz, az ellen meg nem véd a fólia sem. Cserébe rontja a képet, az érintés érzékenységét, ergo felesleges.

Ha neked igényed van rá, tegyél rá.

Nekem tokra van igényem, de bebszna, ha a gyártó tokkal adná, mert szinte biztos, hogy nem tetszene.

Te egy telefont veszel, és azt úgy módosítod, igazítod az igényeidhez, ahogy akarod.

2019. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Mert sokan vagyunk, akik nem karcoljuk össze a telefonunk kijelzőjét és nekünk felesleges lenne.
2019. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Mert sokan vagyunk, akik nem karcoljuk össze a telefonunk kijelzőjét és nekünk felesleges lenne."


Szerintem elég marhaság így kategóriákat állítani, hogy ki az aki összekarcolja, meg ki az, aki nem.


A véletlen műve. Bent felejtesz a nadrágodban vagy a táskádban egy pénzérmét, egy tollat, vagy bármit és ott a baj.



Persze nem azt mondom, hogy bohóckodni kell egy 30 ezres telefonnal, mindenféle védelemmel, de aki vesz egy drágát és nem engedheti meg magának a váltást, annak nagyon hasznos eszközök ezek.


A Lumia 735-ösöm 4 évig volt nálam, kb 10x cseréltem rajta fóliát (300Ft-os ebay-es kínai). Tuti, hogy 1 év után hajszálkarcokkal tele lett volna, és már nem olyan élmény a képernyőt nézni.



Az is más, hogy egy ügyvezető igazgató nyilván nem törődik ilyenekkel, mert kidobja, ha zavarja, de sokan évekre ruháznak be egy telefonra.

2019. okt. 11. 13:19
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Tolltól, érmétől nem karcolódik a kijelző, ezek már nem plexik.
2019. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Én ha véletlenül egy zsebbe rakom a kulccsomómmal, akkor sem harcolódik a kijelző üvege (a fólia viszont nagyon is)

Nekem eddig egyetlen telefonom se lett karcos, csak korábban egy leejtés miatt pókhálós (de akkor 8 métert esett betonra).

Az gorillaglass üveget még egy acél tűvel sem tudod megkarcolni

2019. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, hogy ilyen strapabíróak a mostani kijelzők.


Szóval ha veszek ilyen Gorilla Glassos telót, akkor azt mondod, felesleges a fólia? Hajszálkarcok sem keletkeznek?


Én nagyon vigyázok mindenre egyébként, nem az a típus vagyok, aki üti-dobja a tárgyait, inkább túlságosan megbecsülöm.


Note 7-ban egyébként gondolkodom és azt írja egyik oldal, elől és hátul G.G. 5 van. Akkor ennél felesleges is a plusz védelem?

2019. okt. 11. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Bizonyos keménységű anyagoktól nem karcolódik "elméletileg". Azért mondom azt, hogy elméletileg, mert sok minden befolyásolja, és nem feltétlen igaz TAPASZTALATAIM szerint.


Jelenleg egy Xiaomi Mi 9 mobilom van, és viszonylag gondos gazdának vallom magam, bár se a tokot, sem a fóliákat nem szeretem, mert elveszik a mobil prémiumérzetét, kemény tokkal használom, mivel nagyon kilóg a hátlapon a kamerarendszer, és féltem, hogy a kamera-üveg szétkarcolódik.

Nos.. a kijelzőt illetően elég rossz a tapasztalatom, a legújabb Gorilla Glass 6-al van felszerelve a mobil, de mégis már az első hétben sikerült egy elég mély karcot belevésni, fogalmam sincs hogyan.

Fórumokon (xda, reddit) lehet olvasni, hogy a GG6 elég rosszul sikerült.

2019. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!