Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért áll le ilyen sokszor a...

Miért áll le ilyen sokszor a Chrome böngésző az Androidos telefonon?

Figyelt kérdés

Bővebben: kb. egy hónapja tart, hogy sokszor hirtelen leáll a böngésző, nem lefagy, hanem bezáródik. Azt is megfigyeltem hogy leginkább akkor van ez amikor egy oldalon amin böngészek YouTube videó is van, és más alkalmazás is van ami ugyanígy sokszor leáll, pedig azelőtt mindig szuperül működött.

Amit eddig próbáltam hogy töröltem a gyórsítótárát a Youtube-nak, a Chrome-nak is, de nem oldódott meg a probléma. Nemrég gyárilag is visszaállítottam a telefont, ami amúgy mindig frissítve van.

Mit lehetne még tenni?



2019. okt. 11. 23:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"ilyen kis dolog miatt nem fogom lecserélni"

Nézőpont kérdése, használati oldalról lehet kis dolog, ha valaki nem terheli nagyon a telefont, működik, végzi a dolgát (telefonál főleg).

Javítási szempontból már gyanúsabb, miután a telefon visszaállítását elvégezted, így elvileg jónak kellene lennie, ha nincs hardveres hibája.

2019. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Esetleg, ami még eszembe jut, milyen állapotú az akku?

Mert ha például elhasználódás miatt már megnőtt a belső ellenállása, előfordulhatna éppen, hogy nem bírja a nagyobb terhelést, bár attól az egész telefon is újraindulhat.

2019. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott még eszembe, hogy ha régebbi készülékről van szó (vagy eleve kevés a RAM -ja), akkor ez lehet OOM* miatt is.

Tehát az android elvileg kezeli a RAM -ot, beosztja a futó appoknak. Viszont ha kevés a RAM, de több frissebb és emiatt erőforrás igényesebb app fut (például minden app frissítve van), akkor elfogyhat a RAM. Ilyen esetben elvileg a felesleges háttérben futó folyamatokat kellene a rendszernek megfelelően kezelnie, de ha annyira kevés a RAM, hogy az előtérben futó alkalmazás számára sem elegendő (például egy összetettebb, beágyazásokat is tartalmazó weboldal betöltése egy böngésző számára), akkor az előtérben futó folyamatok is bezáródhatnak OOM miatt.


*OOM = Out Of Memory

2019. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, most azt találtam ki hogy letöltök egy másik böngészőt, hátha akkor az nem omlik össze, volt ami ugyanúgy összeomlott, Ecosia, DuckDuckGo, Brave, viszont amit most használok (Firefox Focus) eddig szuperül működik, bár még nem sokat használtam.

Ha ez sem válik be akkor vagy megpróbálom javíttatni, mert amúgy még garanciális, egy éves a telefon kb. Amúgy nem egy csúcskategóriás darab, Nokia 3, kb. 30000 Ft volt, és azt hiszem 2/16 -os RAM van benne, máskülönben nagyon jó kis telefon volt eddig, soha nem volt vele probléma.

2019. okt. 25. 13:47
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A 2/16GB -os konstrukció már belépő szintű mobilnak is kevés. ('17 -ben még belefért a belépő szintbe). Pláne, ha emellett még gyenge a hardver többi eleme is... Gondolok itt többek közt a MediaTek MT6737 -re (CPU).

Ahogy a mobilaréna is írta (és most idézem):

"A 7.0-s Android akad, a böngészés dadogós, a 3D-s játék szaggat, az alkalmazáskezelés lomha, néha alapvető műveletekre is másodperceket kell várni – jogosan mehet fel a márka bizalmasaiban a pumpa."

Vagyis már a megjelenés évében (2017) sem volt mindenre elegendő. Így gondolom, a mai böngészők már konkrétan meghalnak rajta.


Marad az, hogy kikapcsolod az auto frissítést az áruházban és törlöd a Chrome frissítését, vagy cseréled szegény készüléket egy modernebb darabra...

2019. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi hogy ilyen részletesen válaszoltál, nagyon hasznos volt!

Az pl. eleve eszembe sem jutott hogy töröljem a Chrome frissítéseit és úgy használjam.

Rákerestem erre a cikkre amiből idéztél és hát igen, ez a tanulsága az egésznek, hogy előbb utána kell nézni hogy mit írnak róla azok akik értenek hozzá, főleg ha valaki nem csúcskategóriás telefonok között keresgél. :)

2019. okt. 25. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!