Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IOS vs Android. Váltás vagy...

IOS vs Android. Váltás vagy nem váltás? Ez itt a kérdés.

Figyelt kérdés
Biztos nagyon sok ilyen kérdés felmerült már, viszont ez egy egyéni szempont. Van egy iPhone 6-om, ami már 3 éves. Gyorsasággal nincs is baj, de azért érezhető a lassulása, de nem idegesítő módon. Az akksi viszont annyira már nem bírja. Volt már akksicsere is, viszont 100%-os kapacitás mellett és normál használat mellett (böngészés, pdf-olvasás, messenger, semmi más kb) is délután 1-2 óra környékén már 50% alatt van. Mire hazaérek 6 óra fele már csak kb 30% lenne, ha nem tenném fel napközben töltőre. Engem ez eléggé idegesít. Bírhatná jobban is, főleg, hogy kb semmire sem használom. Semmi youtube, semmi játék. Maga az ios véleményem szerint nagyon jó, nagyon stabil, alig észrevehető a lassulás. Nekem semmi gondom vele. Viszont eléggé unalmas lett ennyi idő után. Az iphone előtt volt egy androidos telefonom (Sony Xperia Z), amit nagyon imádtam, viszont annál egy idő után elég érezhető és idegesítő lassulás jelentkezett. Csodálatos módon mai napig működik és használható, de igen lassú már. Ráadásul megragadt az 5-ös verziójú androidnál. Elgondolkoztam mostanában a váltáson. Nézegettem mindenféle tesztet, cikket android telefonokról. Két márka ragadott meg: OnePlus, aminél nagyon tetszik az OxygenOS és hogy mennyire személyre szabható; és a Xiaomi, ami meg hát ár/érték arányban nagyon jó. De nagyon nagy dilemmában vagyok. Vagy veszek új iPhone-t, aminél kb biztos vagyok, hogy 3 év múlva is jól fog működni, vagy váltok androidra, aminél már ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Nem akarok úgy járni hogy kb fél év - 1 év múlva lefagy meg állandóan újra kell indítani, meg belassul. A OnePlus azért biztosabbnak tűnik a tesztek és vélemények alapján. A Xiaomi árban jobb lenne, viszont olvastam az elmúlt pár évből cikkeket, hogy küldték a felhasználók adatait a szervereikre stb stb. Mondjuk melyik nem... A lényeg, hogy szeretnék kb 3-4 évre telefont választani. Ezek alapján kérnék véleményeket, esetleg más gyártót. Köszönöm :)

2019. okt. 19. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Hali.


Mennyit szánsz rá?

3-4 évre tervezel, akkor inkább iphone. Androidos telókat nem nagyon frissítik 2 évnél tovább, és általában amikor kijön a következő széria, "véletlenül" lebutítják a régieket az új szoftverrel, pl huawei-nél ez van (nekem is huaweiem van).


Vagy: 2 évente cseréled, és most veszel egy oneplust

2019. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Ha harom-negy evre tervezel elore akkor a Xiaomi-t ajanlom nekem van egy es meg nem laggolt be nekem pedig szinte egesz nap jaccok rajta es mar van vagy ket eves az akumulatora is egesz nap birja a strapat
2019. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Igazából nem is az ár a lényeg. Jó nyilván nem költenék nagyon sokat. Amit kinéztem iPhone-ból az az XR lenne. Annál feljebb nem mennék.
2019. okt. 20. 20:14
 4/4 anonim válasza:
Én használtam sok iPhone-t kezdtem 3GS majd 4s 6 és 7 ezután váltottam egy Samsung S8-ra nekem jó volt szerettem használni 2 évet volt nálam a teló és valami oknál fogva belassult akadozott úgy hogy mindent ugyanúgy csináltam vele, nekem ez egy tesztkör volt az iPhone-ok után, most pedig ezt az S8at váltottam le iPhone 11-re és érzem a változást valahogy olyan érzés hogy S8-on is minden működött, de iPhone minden sokkal jobban működik egyszerűen csak jobb érzés használni az egészet. Ha veszel én ajánlom az iPhone 11et, inkább mint a XR-t árban nem sok a különbség, de a 11 mégiscsak vadonatúj, jobb hardver, kamera, processzor, megéri a különbözetet.
2019. okt. 21. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!