Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem akarnak a telefongyá...

Miért nem akarnak a telefongyártók egy normális mobiltelefont sem gyártani?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a mai telefonok túl gyengék lennének. Nagyon is erősek. De van néhány dolog, amelyek miatt egyszerűen nem tudom ezeket a phoneokat... phableteket jónak

tartani:


1. Túl nagy kijelző: Ez már jó ideje nagy probléma, a gyártók egyre nagyobb kijelzőket tesznek a telefonokba. Ebből máris jön 2 probléma:

a. túl keskeny kávák, a készülék extrakönnyen sérül (3 és 7 mm gyakran már nincs meg)

b. túl magas képernyőarány (16:9 feletti)

Mi az előnye a nagyobb, magasabb kijelzőnek? Több minden fér rá, főleg vertikálisan, a szélesvásznú filmek is jól mutatnak. Nagyobb a játékélmény és az osztott képernyős módban is nagyobbak az ablakok. A kávamentesség pedig szépen néz ki.


Ez mind szép és jó, de mégis mire találták ki a telefonokat? Arra, hogy videókat, Instagram posztokat nézzünk rajtuk? 16:9-en 4,5-5 inchel is ugyanúgy látszik minden, nem nehéz gépelni sem, az osztott képernyős módban a osztóvonal pedig mozgatható.


2.Törékenyek: Ahogy már említettem, a kávamentes kijelző, vékony ház jól néz ki, de törékeny. Főleg, ha üvegből van. Lehet, hogy nem karcolódik könnyen, de egy 2m-es eséstől jó eséllyel ripityára törik egy masszív fém hátlappal ellentétben. A pop-up kamera is könnyebben sérül. Ezenkívül újabb hátránya a


3.Gyenge üzemidő: Szerintem ezen nem kell sokat magyaráznom, legyen bármilyen jó is a teljesítmény, ha kicsi az akkumulátor. A probléma akkor hatványozódik, ha a telep nem cserélhető egyszerűen.


4.Kamera őrület: Hiába van rajtuk 2+n kamera, egy kompakt fényképező is veri őket. A másik kedvencem a MPháború. Meg az AI kamera, ami ráadásul gyakran túlszinezi a képeket.


Ha nem lenne iszonyatgyenge telefonom, akkor nem cserélném le jó ideig.


Ennyi jutott most eszembe. Ti mit gondoltok erről?



2019. okt. 27. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Arra van igény, amit gyártanak, amit te akarnál, arra nincs.
2019. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Xhepton válasza:
76%

Jah, ahogy az #1 is mondta nincs rá igény, arra van igény hogy nagy legyen a kijelző, só kamera stb...

PC-nél is ha "komoly" gépről van szó akkor is állandóan gaming, világítós hardver stb...

2019. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Mert ma már az emberek nem telefonálni akarnak a mobil telefonnal. Hanem netezni, instázni, facebookozni, messenger stb. A telefonálás másodlagos. Szintén elvárás, hogy minnél kisebb, könnyebb legyen a készülék. Ezek az igények meg pontosan ezt a "választ" hozzák. Valamit valamiért. Tehát próbáljunk meg a lehető legkisebbhelyre bepréselni egy minnél nagyobb kijelzőt, hogy jobban lehessen látni a netes dolgokat. Legyen minnél könnyebb a készülék (a "sürűség" kb. adott), így a súly gyakorlatilag a térfogattól függ. Ha egy téglatest (közelítsük téglatesttel a telefont) alapterülete adott (márpedig adott, mert azt mint fent láttuk a kijelző határozza meg) a súlyt csak a "magasság" (itt vastagság) csökkentésével lehet csökkenteni. Mivel így csökken a térfogat kisebb akksi fér bele (plusz az akksi az egyik legnehezebb alkatrész még mindig). Tehát a felhasználok támasztanak egy "műszaki agyrém" igényt erre a válasz egy "műszaki agyrém" készülék. /értsd minnél nagyobb kijelző, minnél kisebb méretben.../ és ezt szépen végig lehet vezetni. De ez sok minden más területen is igaz. Pl. ugyanez a kérdés miért gyártanak/vesznek a nők olyan cipőt amiben már 2 óra után fáj a lábuk, és hosszú távon el is deofrmálja a lábukat? Teljesen ugyanez a problémakör.
2019. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1,2 Van igény a kicsi telefonokra, de nem túl nagy. És ott van pl. a Redmi Go, de annak enyhénszólva nem a legjobb a teljesítménye, hosszú távra nem lehet vele tervezni.
2019. okt. 27. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

"Törékenyek: Ahogy már említettem, a kávamentes kijelző, vékony ház jól néz ki, de törékeny. Főleg, ha üvegből van."

Mindig is üvegből csinálták a kijelzőket, tehát az 5-6 évvel korábbi csúcstelefonok (amik 16:9-esek voltak) azok is ugyanolyan sérülékenyek voltak mint a mai csúcstelefonok. Illetve sérülékenyebbek voltak, mivel gyengébb volt akkor a Gorilla Glass. A másik dolog amiben teljesen egyetértek veled: minek a hatalmas kijelző? 6.0 inch alatt már alig találni normális csúcstelefont. 6.7 inch.. 6.53 inch.. egyre nagyobbak lesznek az utódjaink kezei. Nekem pl 4.0 inches kijelző az ideális (pl iphone 5s) csak ez a korszak sajnos már megszűnt. A jövő tavasszal érkező se2 is már 4.8inches kijelzővel fog jönni (iphone 8 külsővel).. de az emberek imádják a phableteket.. :/


Az akksi szerintem sokkal jobb lett mint régebben. A mostani csúcstelefonok bírják 2-3 napig töltés nélkül míg anno 12 órát vagy 1 napot bírtak kb.


A kamera csak parasztvakítás. A sok ember nem tudja hogy a gyártók direkt nem csinálnak tökéletes kamerákat a telefonba, mert akkor a normálid fényképezőgépekre nem lesz üzlet, megszűnnek örökre. Akkor mi lesz a canonnal? Nikonnal? Úgyhogy ez érthető is.


Ja meg a mai telefonok méretük is túl nagy lett.

2019. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Valamelyest egyet tudok ezzel érteni.

Annyit tudnék még hozzáfűzni hogy most már az SD bővíthetőség is kezd megszűnni, illetve a Jack.

Tudom lehet mindent felhőn tárolni(nyilván 100GB+ zenét is...), meg átalakítózni(ami vagy működik, vagy nem, a minőségromlásról nem is beszélve)de az okostelefonoknak pont az az előnye hogy nem kell plusz eszköz mellé hanem mindent képes teljesíteni magában amire a felhasználónak szüksége van, pontosabban volt, most már ezek is kezdenek háttérbe szorulni.

A méretről nem is beszélve, az XZ1Compact óta nem jelent meg normális méretű telefon pedig igény lenne rá még ha kevés is, igazából ha most kéne telefont venni nincs is alternatíva.(talán egyedül az S10E, bár az is nagyon nagy nekem)

Cserébe viszont egy csomó haszontalan dolgok kerül előtérbe amikkel hamis igényeket teremtenek meg, mondjuk már kezdenek kifogyni ők is az ötletekből és ez kezd zsákutca felé haladni.(amikor már csak a RAM duplázás a fejlesztés és a +1 kamera akkor az átlag user is érzi sok esetben hogy nem éri meg két évente cserélni)

2019. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Butaság lenne azt mondani, hogy nem fejlődnek a telefonok, hisz sose voltak még ennyire sokoldalúan használhatók.. Gondoljatok csak a Samsung Dexre. A jack dugó miatt meg kár siránkozni. Amelyik telefonon nincs, ahhoz általában adnak egy átalakítót, vagy jobb esetben egy USB C-s AKG fülest. Ha meg viszonylag kis képernyő kell, akkor ahogy már előttem is említeték, ott az S10E. Vagy olcsóbban a Xiaomi Mi9 SE. Mind jó, és ezek nam azok a tepsik, amiket nem lehetne megszokni.
2019. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél esetleg használtan egy Samsung Galaxy A3-at (2015-2017), én is azt tettem. Kis prémium külső, AMOLED kijelző, közepes hardver (bár némely mostani olcsóbbat is verik). Sajnos kicsi az igény ilyenekre.
2019. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazából a nagy képernyő nem akkora nagy probléma, hiszen ott van a one-handed-mode. OLED panelnél pedig az üzemidőt nagyon megdobja (az inaktív terület teljesen fekete). A baj inkább a hatalmas ház és a törékenység, bár a Mi 9 SE / S10e esetében ez sem akkora.

(Egyébként nem mindig üvegből voltak a telefonok, volt egy időszak, amikor az alumínium hátlap volt a menő.)

2019. okt. 28. 20:35
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

attól, hogy keskeny a káva, még nem jelenti azt, hogy könnyebben sérül. illetve alumínium házon keresztül nem tudod vezeték nélkül tölteni a telefonod + a súlya is nagyobb.


4,5"-en pedig elég nehéz néhány appot használni, illetve a nagyobb kezű emberek nem is tudnák azt használni.


a nagy kijelző pedig relatív, először én is azt hittem, hogy nagy lesz nekem az A50, aztán nagyon hamar hozzászoktam.

2019. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!