Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem akarnak a telefongyá...

Miért nem akarnak a telefongyártók egy normális mobiltelefont sem gyártani?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a mai telefonok túl gyengék lennének. Nagyon is erősek. De van néhány dolog, amelyek miatt egyszerűen nem tudom ezeket a phoneokat... phableteket jónak

tartani:


1. Túl nagy kijelző: Ez már jó ideje nagy probléma, a gyártók egyre nagyobb kijelzőket tesznek a telefonokba. Ebből máris jön 2 probléma:

a. túl keskeny kávák, a készülék extrakönnyen sérül (3 és 7 mm gyakran már nincs meg)

b. túl magas képernyőarány (16:9 feletti)

Mi az előnye a nagyobb, magasabb kijelzőnek? Több minden fér rá, főleg vertikálisan, a szélesvásznú filmek is jól mutatnak. Nagyobb a játékélmény és az osztott képernyős módban is nagyobbak az ablakok. A kávamentesség pedig szépen néz ki.


Ez mind szép és jó, de mégis mire találták ki a telefonokat? Arra, hogy videókat, Instagram posztokat nézzünk rajtuk? 16:9-en 4,5-5 inchel is ugyanúgy látszik minden, nem nehéz gépelni sem, az osztott képernyős módban a osztóvonal pedig mozgatható.


2.Törékenyek: Ahogy már említettem, a kávamentes kijelző, vékony ház jól néz ki, de törékeny. Főleg, ha üvegből van. Lehet, hogy nem karcolódik könnyen, de egy 2m-es eséstől jó eséllyel ripityára törik egy masszív fém hátlappal ellentétben. A pop-up kamera is könnyebben sérül. Ezenkívül újabb hátránya a


3.Gyenge üzemidő: Szerintem ezen nem kell sokat magyaráznom, legyen bármilyen jó is a teljesítmény, ha kicsi az akkumulátor. A probléma akkor hatványozódik, ha a telep nem cserélhető egyszerűen.


4.Kamera őrület: Hiába van rajtuk 2+n kamera, egy kompakt fényképező is veri őket. A másik kedvencem a MPháború. Meg az AI kamera, ami ráadásul gyakran túlszinezi a képeket.


Ha nem lenne iszonyatgyenge telefonom, akkor nem cserélném le jó ideig.


Ennyi jutott most eszembe. Ti mit gondoltok erről?



2019. okt. 27. 17:22
1 2
 11/14 Morzsi007 ***** válasza:
78%
Ezért szerettem anno az SE-t. Kicsi telefon, gyors, egyszerű. Sokan hiányolták a második kiadást belőle, méretben egyezőt. De nem jött ki. Szóval lenne rá igény, de az is közrejátszhat, hogy ha nagyobb a kijelző több hely van a telefonba pl az akksinak. Bármilyen márkáról is beszélünk.
2019. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szerintem anno az 5" Redmik 4000 mAhs akkumulátora bőven elég volt, nem voltak azok olyan vastagok.
2019. nov. 4. 17:16
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért tűnt el szinte az összes kompakt prémium mobil, beleértve a 5" alatti iPhone-okat is, főleg a 4"-es SE-t, mert csak minimális igény volt rájuk, és lassan fogytak. Kár értük. Legalább a Sony nem adta még fel. Amúgy aki ilyeneket venne, annak valószínűleg nem hiányzik a (jóval) nagyobb kijelző és akkumulátor, mert pl. zsebre akarja vágni anélkül hogy kilógna, vagy zavarná, esetleg buszon állva egy kézzel használná, míg a másikkal kapaszkodik. Mindenkinek mások az igényei.
2019. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Xira ***** válasza:
Nincs Microsoft mobil telefon ezért nem is veszek másikat. De hogy miért a kamerát rakják több sztereóba a mikrofon helyett... Egy szuper lencsés kamera kellene hátra hogy mikroszkóp is lehessen egy előrre bár ez nekem hamarabb megdöglött pedig évente ha kétszer használtam. MS 950XL van 4 akkumulátort tartok hozzá meg kettő power bankot. A menüje nem Nokia OVI másolat mint IOS és Android. Internet Office és telefon az üzleti életben olyan mint egy notebook számomra.
2023. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!