Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kád vízbe eső töltődő telefon...

Kád vízbe eső töltődő telefon minden esettben áramütést okoz, vagy csak akkor, ha megvan törve a töltő?

Figyelt kérdés

2019. nov. 18. 15:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Mielőtt valaki félreértené, a fázissal egyébként csak egyszer lehet kezet fogni, azt többet már nem engeded el, mert az izom ráránt és ennyi volt."

Pedig, ha tudnád, hányszor megtettem! Bősz, ám annál figyelmetlenebb barkácsoló lévén számtalanszor kerültem összetűzésbe a hálózati feszültséggel. Érdekes módon a legmegrázóbb élményt egy 42V-os keverőmotor vezetéke okozta. Még az átkosban volt. Egyedül tartózkodtam az egész üzemben,s gondoltam, kihasználom az alkalmat, s egy évtizedek óta használaton kívüli motor vezetékéből egy pár métert áthelyezek. (Mármint haza.) A ménkű gondolta, hogy áram alatt van. :-))

Egyébként az igazságoz tartozik, hogy szerencsém is volt, mert sohasem markoltam rá a vezetékekre, legfeljebb az ujjaim külső felével érintkeztek.

2019. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

# 11

"sohasem markoltam rá a vezetékekre, legfeljebb az ujjaim külső felével érintkeztek."

Pont ezt magyaráztam én is.

De olvastam már olyan esetet, ami szakmabelinek bagatellnek tűnhet, mégis majdnem belehalt az ember:

Egy megcsupaszolt vezetékpár végére rámarkolt, majd bedugta a pákát, hogy ő beforrassza.

De a páka helyett véletlenül azt dugta be, aminek a vége a kezében volt.

És nem tudta elengedni. Csak addig kalimpált, míg összeért a végén és a zárlat lenyomta az automatát. Keze kicsit megégett a szikrától, de ennyivel megúszta.

Másik tanulságos eset, villanyszerelő az oszlop tetején, csupasz karral ő úgy gondolta, hogy majd átnyúl a vezeték felett. Ő sem engedte el többé, mert ahogy hozzáért véletlenül, az izom rárántott. A földön lévők csak azt látták, hogy lóg lefelé, felakadt.

2019. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Zzzoli ***** válasza:
Azért a sajtónak ne higgy mindent el, amit leírnak. Most is írják hogy tegnap egy kombájnost megrázott az áram Arnótnál, mert a kombájn vezette az áramot ahogy beleakadt a vezetékbe, majd a vezető kiszállt, még ment pár métert és holtan esett össze. Aki nem műszaki és nem ismeri az összefüggéseket, a berendezések pontos működését azok ilyeneket publikálnak.
2019. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

# 13

Ez értelmezhető a # 10 válaszra.

Félreértések elkerülése végett a # 10 viszont szakmai fórumokról származik.

A "forrasztós" saját esetét írta le.

A másikat pedig egy szemtanú.

Mindkettő életszerűen.

2019. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mármint a #12 viszont szakmai fórumokról származik.
2019. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Előbb nem is figyeltem rendesen:

"...majd a vezető kiszállt, még ment pár métert és holtan esett össze."

Ebben mi a hihetetlen?

A lépésfeszültség jelenségét tanítják az elektromos szakmákban.

2019. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mármint úgy értem, hogy a gumikerék nyilván nem vezet, de amikor leszakad a vezeték és földre kerül, más a helyzet.

Az pedig előfordul, hogy egy híradásból kihagyják a lényeget.

2019. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ma már nyugdíjas vagyok, de a szakmámban nem egyszer rázott meg pl. testzárlatos készülék (220-240 volt). Azt hiszem embere válogatja, hogy ki mint reagál. Az átfolyó áramtól függ. Van aki simán megfogja a 220-as vezetékeket. Ha nem megy át az áram a szíven, esetleg az agyon általában ezek a feszültégek nagyobb gondot nem okoznak. Ha jól emlékszem egyenáramnál van olyan, hogy nem tudod elengedni.
2019. dec. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ha jól emlékszem egyenáramnál van olyan, hogy nem tudod elengedni."

Rosszul emlékszel. Középiskolás lehettem, akkoriban még voltak csöves rádióroncsok, a bontott alkatrészekből építettem, kísérleteztem.

Eközben sajnos óhatatlan, hogy az anódfeszültség megcsapkod, többszáz V DC, akár a feltöltve maradt pufferek is. Úgyhogy nagyon jól emlékszem azokra a lórúgásokra, de emiatt is lett elegem az egészből és maradtam inkább a barátságosabb tranzisztorok mellett.

Nyilván így is megesett a későbbiekben néha, hiszen a tápegységekben is ott figyel a 350 V DC.

Alap dolog, hogy DC üt, rúg, hiszen durván összerántja az izmot.

AC pedig ráz, ez annyira logikus, hogy magyarázni sem kell.

Garantálom, hogy te egyiket sem bírod elengedni, bizonyos áramérték felett, illetve 230 V feszültségen, ha úgy kapod el, hogy az izom ráránt, azaz rámarkolsz.

Ha úgy rándul az izom, hogy elránt a tárgytól, akkor jó.

De ha rámarkolsz, véged. Ilyenkor már csak az segíthet, ha megszűnik az áram, egyéb okból. Ezt is tapasztalatból tudom sajnos, nem sokon múlott, hogy most nem osztanám itt az észt.


De ha már így jártam, legalább mások is okuljatok belőle!

2019. dec. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a töltő a hosszabbítóba van bedugva.


a hosszabbító ne essen a vízbe!

2022. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!