Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi 6A meddig bővíthe...

Xiaomi Redmi 6A meddig bővíthető? Többi lent.

Figyelt kérdés
Xiaomi Redmi 6A-m van, Dual Sim, 16 GB a belső tárhely. Mostanában nem látok, csak 32 Gb-os Micro SDXC! kártyákat, de nem merem megvenni, mert nem tudom, hogy viselkedik a telefon, lehet-e ekkorát beletenni? Előre is köszönöm a válaszokat.

#memóriakártya #Xiaomi SDXC
2019. nov. 29. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy telefont nem csak akkora kártyával lehet bővíteni, amekkora a saját belső tárhelye, sokkal nagyobbat is bele lehet tenni! Ez attól függ, hogy egy telefonban milyen szenzorok vannak, maximálisan mekkora helyet látnak a kártyából, és a telefon adatlapján is ezt tüntetik fel a gyártók! És a Redmi 6A maximálisan 256 GB-os kártyát tud beolvasni, tehát eddig bármekkorát nyugodtan vehetsz bele! Sőt, vehetsz bele akár 512 GB-osat is, a telefonnak nem lesz tőle baja, csak épp a kártya másik felét nem fogja látni, így az ott lévő adatokhoz nem tudsz majd hozzáférni ezzel a telefonnal!

Amúgy 64 GB-ig Micro SDHC kártya van, 128 GB-tól beszélünk Micro SDXC-ről, amik között abszolút semmi különbség nincs, csupán a hivatalos elnevezés!

2019. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 128 GB-ig. Nekem ugyanebben a kèszülèkben 64 gigás van, igaz nem erre irányult a kèrdès, de azèrt leírom ezt is. OTG-vel a 128 gigás pendrive-ot is kezeli.
2019. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm, ment a zöld. 2-es, nagyon jó, amit írtál, mert akkor én is merek venni akár egy 64 GB-osat is :-)


Mivel teljesen laikus vagyok, így sajnos azt sem tudom, mi azt az OTG :-(

2019. nov. 29. 15:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Az OTG olyan funkció, amivel a telefon pendrive-ot is be tud olvasni (ezt nem minden telefon tudja), viszont ha a pendrive-on nincs micro USB csatlakozó, akkor külön OTG kábel is kell hozzá, amivel a telefonhoz tudod csatlakoztatni!
2019. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es, rengeteg összekötő kábelünk van itthon - csak találok közötte egy ilyent is :D - ha nem, akkor meg majd veszek :-)


Már csak egy kérdésem lenne: ezek szerint a Xiaomi Redmi 6A-nak van OTG funkciója? És ha igen, akkor hogy tudom azt megnézni? (pendrive-om van, bár az csak 32 GB-os, de még nem jutott eszembe, hogy azt a telefonhoz is lehet csatlakoztatni, azt hittem, csak számgéphez, laptophoz, stb. :-) Az szuper lenne!

2019. nov. 30. 08:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy ilyen adapter:


[link]


Ez van sokfèle kinèzetben, illetve van olyan is aminek a kèt vège nem egyben van hanem kábel van rajta.

2019. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok. Mèg annyit hozzátennèk hogy igen van neki ilyen funkciója is, èn is szoktam használni filmezèshez. Csak annyi a hátránya hogy hiába van Y kábelem hozzá nem töltődik ha a pendriveot. Csak èn ebayről vettem 200 forintèrt ès az enyèm nem olyan kialakítású mint a kèpen amit linkeltem.
2019. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget - végre visszakapok egy kicsit belőle, hogy én is mennyit segítettem itt másoknak :-) Minden válaszra ment a zöld :-)
2019. dec. 1. 08:15
 9/15 A kérdező kommentje:
2-estől kérdezném, akinek szintén iilyen telefonja van: nem tudom miért, de úgy emlékszem rá, hogy csak micro sdXC-s kártyát lehet beletenni és most nem merem még megrendelni - jó bele a sdHC-s kártya is?
2019. dec. 16. 08:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, nekem is sdxc van benne.
2019. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!