Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincs másik operációs...

Miért nincs másik operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Miért csak ez a két fő oprendszer van (ios, Android)? Hisz ezek még annyira kezdetlegesek, hogy még kiadni is (nálam rezgett volna a léc), meredek, meg mi az hogy kifagy, és hasonlók...? Nincs lehetőség jobb operációs rendszerre a mai világban?

2019. dec. 17. 03:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Ki fezeti ki a jobb op rendszert Einstein? Mert fogadok te lennèl az első aki rinyàlha, ha hirtelen megdràgulnànak a mobilok...
2019. dec. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Van. Használhatsz Microsoft Windows Phone, KaiOS, BlackBerry OS, Symbian, COS, HarmonyOS, Tizen, és más egyéb rendszert, azon kívül, amit te jobban meg tudsz csinálni.

Igaz is, ha meg tudod velünk osztani, szívesen leteszteljük és akár ingyenesen reklámozzuk neked.

2019. dec. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Ha fagyogat a rendszer, akkor valószínűleg a hardver rossz.

Nekem az elmúlt ~2 évben csak kínaim mobilom volt, egy kezemen bőven meg tudom számolni, hányszor fagyott az Android.

2019. dec. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
72%

"Hisz ezek még annyira kezdetlegesek, hogy még kiadni is (nálam rezgett volna a léc), meredek"


?????


Kezdetlegesek.

Hát kérlek, ha az a kezdetleges nálad, amivel nem nulla százalék a hiba esélye, akkor MINDEN technikai találmányunk, fejlesztésünk kezdetleges.

Utoljára kábé a hajítókő nem volt az.

2019. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Már miért ne volna jó az Android, ha nem tetszik a mobilodon a gyári rendszer, akkor egy népszerűbb mobil esetén több custom rom küzül választhatsz.
2019. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Egy operációs rendszer kifejlesztése költséges és hosszú folyamat, pláne nulláról.

De az Android eleve Linux-alapú, amit 2005-ben vásárolt meg a Google és azóta csiszolgatják.

Az iOS a macOS alapján indult, ami UNIX rendszer, 2008-ig csiszolgatták, míg elő lehetett állni vele, de nyilván azóta is "törődni" kell vele.

A Linux pedig UNIX-szerű (nem alapú, csak szerű).

Ráadásul ott az intő példa, hogy még egy Microsoft nagyságrendű cég is bele tudott bukni egy saját mobilrendszerbe.

Ezek után ki merne, tudna próbálkozni szerinted?

A Tizen is Android-alapú például, mennek is rajta az Android alkalmazások, de visszafelé a Tizen-appok nem működnek Androidon.

Másik dolog, hogy normális hardveren jó az Android is, dolgát elvégzi.

2019. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
73%

Az android most már betonstabil rendszer.

Ami továbbra is alkalmilag megbillentheti a stabilitását:

- Frissítések. Csúszhat bele hiba, persze utána javítják és minden ok.

- Rendszer szintlépések, verzióugrás: ugyanaz, mint a frissítéseknél, csak nagyobb szoftverméret több hibalehetőséget tartalmazhat. Ezt is gyorsan szokták javítani.

- Rosszul megírt appok. Ez a leggyakoribb fagyás-ok. Mivel a play bolt nyílt, ezernyi fejlesztő külön készült dolgai vannak benne, nem lehet minden tökéletes.



És persze az is beteheti az ajtót, ha xar a hardver, amin a jó szoftver futni próbál.

2019. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Miért lenne kezdetleges, ez nálad konkrétan miben nyilvánul meg? Hitech űrtechnológiát vársz, vagy mi? Az elég komoly, drága fejlesztés lenne, így jogosan fizettetnék meg, de Te akkor meg azért rinyálnál, hogy túl drága! Kezedbe adják, ami manapság reális körülmények között lehetséges, és erre Te elégedetlen vagy, ahogy mondják: "Ajándék lónak ne nézd a fogát!"

De tessék, ha szerinted jobb is lehetne, főleg megfizethető árban, akkor hajrá, csinálj egyet Te magad, és mutasd meg! Ha nem tudsz, akkor ne is akard felülbírálni, hogy a fejlesztők mire képesek!

De visszatérve: amúgy sem kezdetlegesek, csak szerinted! Ennél több dologra mégis mire akarsz használni egy telefont??? Amúgy A mai okostelefonok hajnalán, 2010 körül több operációs rendszer is volt telefonokra: Android, iOS, Symbian, Bada, Windows Phone, Windows Mobile, Google Nexus, BlackBerry OS - amik most így eszembe jutnak, viszont közülük többen fejlesztésben sem tudták tartani a lépést, nem volt jelentős mértékű frissítés, így inkább felhagytak velük, a Windows meg inkább a PC és laptop piacra fejlesztett tovább, mivel az a fő területe!

És ne hari, ha esetleg félreértetted, ez nem bunkóság, távol álljon tőlem, csak értetlenül állok a dolog előtt, hogy van, aki ennyire elégedetlen, és egyből olyan dolgokat akar, amik bőven megelőznék korukat!

2019. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy ezek a szoftverek jónak tűnnek, de egyszerűen "kiakad" az agyam a logikájuk miatt. Tehát olyan alapvetőleges hibája van, ami mára elfogadott, szó szerint lebutított világban, és eszközök közt élünk. Erről sok dokumentumfilm is készült, kezdve a fényforrásoktól, egészen a komolyabb technikàkig.

Igen! Valami olyasmira várnék, mint a NASA fejlesztései, mert ők már legalább, elértek már valamit, sok új dologra jöttek rá! Mellesleg a hangszerekbe tettek NASA által fejlesztett/készített chipeket (de ez is csak 1-2 hangszernél volt igaz, és azzal meg is voltam elégedve:).

De tovább megyek, ez a sok világgazdag cég, akik vezetik a világot, nyugodt szívvel elkészíthetne olyan oprendszereket is, amik már professzionálisabb, és nem egy garázsban összerakott (kezdetben) rendszerről beszéljünk, sok sok évvel később! Mondjuk bármelyik már gazdagabb cég előálhatna, egy jobb, fejlettebb rendszerrel. A hardver mára pont elég lenne, ott a 42 Megapixeles kamera, és a 2 Terrás memóriája pl a Samsungnak, akkor mi tartja vissza azokat, akiknek ez csak egy kis "apróság" lenne? Csak több pénzt akarnak bezsebeli ezek a cégek (általában, nem mindig) De az is lehet (hogy az lesz) hogy felkérések egy komolyabb céget, és megállapodok velük. Ennek (is) csak a lustaság szabhat határt!

De vannak zsenik (én ezt nem értem) akik simán meg tudnák ezeket a problémákat oldani, mint régen a Tesla, Einstein, de ezek csak a híresebbek, szóval értelmes ember az nem csak a pénzre hajt, hanem az milyen lenne, ha egyből egy tökéletes rendszerrel, rendszerekkel állnának elő, és senki sem panaszkodna, mindenki (hidd el) jól járna. Telefonok esetében lenne egy telefon, fullos hardverek, és hibátlan szoftverrel, és a programok is rá, máris eggyértelműen végtelenül jobbak lennének. Minden technika csak fejlődne ilyenek hatására, és nem körbe körbe huzogatnám a képernyőt, kvázi unalmamban... a skinek sem voltak rossz ötletek, némelyik tudta, hogy mire lenne szükség!

Amúgy az autókban is vannak jó szoftverek... az sem a szoftver miatt drága, de a hardverhez hozzá jár! Szóval lényegében én szeretném eldönteni, hogy milyen szoftvert használok, nem pedig a pénzem kvázi. Jah és ez csak idő kérdése, de tényleg!! amíg el nem kezdi valaki/valami csinálni ezeket az "új" trendeket (szoftver, hardver) és akkor ő(k) úgy meg fognak gazdagodni, mint az Apple (pl) annak idején, 1-1 újjítással, többek közt az iPaddel, és iPoddal. Na azok már valamik voltak, és érthető fejlesztések a korhoz hűen. Jó lehet hogy én a jövőben élek, de ennyi pénzekért, és emberekért, már 2020-ban (kb) már ténylegesen az igazi emberek igényeivel kéne foglalkozni (ha titkos is az igény) és nem épp a Marsot kéne benépesíteni, mert az itt élő emberek sokkal fontosabbak, mint bármelyik technikai csoda, így volna min dolgozni.

Remélem jó voltam, ti tényleg viszonylag pozitîvan álltok a témához, ezt köszönöm is! :) jók leszünk, csak jöjjön el az ideje! :)

2019. dec. 18. 04:07
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Valami olyasmira várnék, mint a NASA fejlesztései"

'Amúgy az autókban is vannak jó szoftverek...'


Amik teljesen hardverspecifikusak. Vagyis külön szoftvert kéne fejleszteni egy Samsung S10+-ra, külön egy A80-ra, külön egy Tabra stb.

És máris a szoftver lenne a teló legdrágább alkatrésze.

És nem mellesleg ezek a csilivili NASA vagy autószoftverek is bugosak (egyetlen félreütött adatkarakter miatt űrbe vesző milliárdos értékű szondák?). És közel sincs velük szemben olyan brutálisan széles kompatibilitási igény, mint egy teló vagy egy pc szoftverénél. Célszoftverek, EGYETLEN alkalmazásra.


Egy telefon vagy személyi számítógép oprendszer meg millió dolgot kell hogy tudjon millió eltérő hardveren.

Ja és havi szinten át kell írni a szoftver- és netkörnyezet állandó változása miatt, igen rövid idő van a módosításra, tesztelésre.


És persze millió eltérő vevői igényt kell hogy kielégítsen.


Szerintem éppen hogy meglepően jól kicsiszolódtak ezek a mai oprendszerek ezekhez az igényekhez.


És egy Windowst vagy Androidot, IOS-t garázsban tákold szoftvernek nevezni, amiket egy budapestnyi szoftveres csapat fejleszt éjjel-nappal, hát, maradjunk annyiban, hogy erős.

2019. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!