Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért készít rossz minőségű...

Miért készít rossz minőségű képeket a Honor10 24mpx-em?

Figyelt kérdés

Arra lassan rajottem, hogy nem minden a mpx. De azt nem értem miért ezzel mérik a köznek a kamerák minőségét ha semmit nem jelent...

A 24 mpx Huawei Honor 10 telefonom jelentéktelen minőségű, közel sem elég éles és minőségi képeket készít, sőt a 16 mpx p8 lite-om szintjén van.

A párom P9-ese jobbakat készít.

Beállításokba 24mpx van

Sőt ha bekqpcsolok az MI funkciót undorító szürke árnyalatot dob a képen a világosabb részekre, ami öregít, és mű hatást ad neki.

Arra miért volt szükség pedig végképp nem értem..



2019. dec. 26. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kép élességének semmi köze a Mpixelekhez.

Az élességnek a fókuszáláshoz van köze és képfeldolgozó szoftverhez, amennyiben a mechanika végrehajtja a szoftver által hozott parancsokat.

2019. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kép minosegnek semmi koze a megapixelhez
2019. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ezzel mérik, ez a kameráknak nem a minőségük, hanem a felbontásuk, ami azt mutatja, hogy kerekítve hány darab pixel (képpont) alkotja a képet! 1 MPx = 1 millió pixel. Minél több képpont alkotja a képet, az annál részletesebb, ami valamelyest persze hozzájárul a minőséghez, de közel sem kizárólagos tényező!

A Honor 10 kamerájának maximális felbontása (szélesség × magasság):

5632 × 4224 = 23 789 568 pixel, azaz kerekítve 24 millió, vagyis 24 MPx

De elárulom, hogy ez a monokróm kamera, ami úgy működik, hogy gyakorlatilag a főkamera (RGB) képét felskálázza nagyobb felbontásúra, de plusz részletet nem ad hozzá, így persze kissé zavaros a kép, és rosszabb a minősége!

A Honor 10 főkamerájának maximális felbontása csak 16 MPx (4608 × 3456), ez teljes részletgazdagsággal van, a 24 MPx csak ennek felskálázott értéke! Állítsd át a fényképezőt a főkamerára, és úgy csinálj néhány képet!

Amúgy bár annyira nem értek hozzá, de a képminőséget befolyásolja például a kamera lencséjének fényáteresztő képessége is (rekeszérték), ami a Honor 10 esetében f/1.8 , ez manapság nem rossz, de csak átlagos, és ez a tizedes érték minél kisebb, annál jobb!

2019. dec. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzátenném: mint mondtam, ezek csak kamerás értékek, de összességében a képminőséget nem lehet számokban kifejezni, azt látni kell, tesztképeket kell nézni!
2019. dec. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!