Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Miui mentés, reset és...

Xiaomi Miui mentés, reset és visszaállítás hogy működik?

Figyelt kérdés

Van egy Xiaomi redmi note 7 telefonom, aminél a support azt mondta, hogy egy hiba megoldásához kéne csinálnom egy factory reset-et, De előtte mentsek adatot.

Ez hogy működik? Mi marad meg a visszaállítás után?

Pl ezekkel mi lesz

- képek?

- programok?

- programok beállításai, pl adott játékban hol tartok, stb

- hívás napló

- sms

- chat programok naplója (whatsapp, viber, messenger)

- wifi kapcsolatok

- program ikonok, elrendezés, csoportosítás

- fiók beállítások


Sosem csináltam ilyet, elnézést, ha láma a kérdésem



2020. jan. 16. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

A szokásos Adroid reset érvényes erre is szerintem, azaz először is minden elvész, mintha most vásároltad volna a telefont.

Utána viszont van benne egy kis trükk, mert a Google-fiókból "visszaszivárognak" dolgok, ami szinkronizálásra került. A Google-fiókban valahol meg is tudod nézni, hogy mik ezek. De ezt bővebben nem tudom most elemezni, kifejteni.

2020. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Vagyis Android-reset.
2020. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudsz készíteni helyi mentést a telefonra. Nem lesz 100%os, de ha nincs rootolva, akkor annál nincs jobb. Utána ezt mentsd le a helyi gépedre vagy sd kártyára. utána vedd ki a telefonból és mehet a reset. Ha rootolt, akkor eleve nem is kell törölni az adatokat.


Egyébként mi a gond vele?

2020. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A MI fiókba szinkronizálód(hat)nak üzenetek, névjegyzék, alkalmazások (beállítások nélkül!!!), MIUI- és rendszerbeállítások, Értesítési beállítások, Ébresztő beállítások, Galéria, Hangrögzítő, Jegyzetek, mentett wifi jelszavak, Naptár bejegyzések, Böngésző beállítások (nem a Chrome beállításai).


Google fiókba szinkronizálható:

Chrome, wifi jelszavak, telepített programok (csak a play áruházból telepített appok, amik reset után a legfrissebb verzióra frissülnek azonnal), drive, gmail, fotók (vagy teljes méretben a tárhely árán, vagy lebutítva tárhely foglalás nélkül), névjegyzék, naptárbejegyzések, személyi adatok (ez nem tudom mit takar).


Ha reset után bejelentkezel MI fiókba, ha szinkronizálva voltak a dolgok, akkor a programokat letölti MI Cloud -ból, de a beállítások (játék esetén a játék állása) nem kerülnek szinkronizálásra a MI Cloud -al (sem). Az asztal elrendezését is helyreállíthatja (ha szinkronizálva volt), illetve a névjegyzék, üzenetek, stb is helyre lesznek állítva (ha szinkronizálva voltak).


WhatsApp pl tud helyi mentésből adatokat visszaállítani (a 'WhatsApp' mappa a belső tárhelyen egy kódolt helyi mentés, másold át pl.: memóriakártyára, majd a reset után másold vissza, indítsd el a WhatsApp -ot és rákérdez, hogy szeretnél -e mentést visszaállítani, válaszd a belső tárhelyet).


Hívásnapló nem kerül szinkronizálásra MI cloud -al, csinálj egy backup -ot valamilyen programmal.


Képeket másold át számítógépre/memóriakártyára.


Messenger esetén minden üzenet ott van a szervereken, csak újra be kell jelentkezni (ha Facebook fiókkal együtt van a regisztráció, ha telefonszámmal csak, akkor nem tudom megörzi -e a szerver az üzeneteket...).


Viber -ben nekem eddig egyszer sem sikerült mentést visszaállítani, pedig google-drive -ba szinkronizáltam. Igaz, hogy évek óta nem használom, talán azóta javították.


A reset előtt érdemes tudni a MI fiók jelszavát, Google fiók jelszavát és ha ez megvan, akkor is jó lehet előbb kijelentkezni az FRP miatt mindenhonnan.

Reset után bejelentkezel és vagy Google mentésből, vagy MI Cloud -ból leszinkronizálod a dolgaid, vagy hagyod mindkettőt dolgozni (nem kavarják be egymást túlságosan, csak a Google frissíti rögtön az appokat, ami egyeseket irritál).



Megjegyzés:

Én személy szerint amit lehet backup alkalmazással lementenék magamnak, illetve a képeket másolnám számítógépre reset előtt, biztos ami biztos alapon inkább legyen meg minden több helyen.

2020. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!