Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül gyorsan a telefonom?

Howrselove kérdése:

Miért merül gyorsan a telefonom?

Figyelt kérdés

decemberben volt 2 éves az iPhone SE-m és néha nagyon gyorsan merül alacsony töltöttségű módban is, kikapcsolt Wifivel. Este általában leveszem töltőről mielőtt lefekszem és 95%-ról néha reggelre 87%-ra merül úgy hogy minden ki van rajt kapcsolva. Amikor kint vagyok és kicsit hidegebb van, akkor ez még rosszabb (mindegy hogy kint 15 vagy 1 fok van ugyanúgy merül). Meg van amikor pl 60%-ról kb 15 perc alatt lemerül 10%-ra majd kikapcsol (amikor kint vagyok), aztán ha felteszem töltőre, visszaugrik 55%ra. Egy évig volt rajta mágneses hátlapú tok (nem tudom hogy ez befolyásolhatta e), eredeti töltővel és kábellel töltöm, nem szoktam rajta játszani, kb napi 4 órát használom.

Telefont még nem szeretnék cserélni, sem akkut(mert egyik ismerősöm telefonja totál meghülyült utána). Valami más megoldás? Illetve hogy mitől lehet ez és fordult e már elő valakivel hasonló?



2020. febr. 2. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az akksi.
2020. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden akkunak van élettartama, itt töltési ciklusok értendők alatta.

Ha 100%-ig töltik (az kb. 4.2-4.25V) és 0-10%-ig merítik (az kb. 3,2V) akkor a ciklusszám 300-500.

Ha csak 80%-ig töltik és 25%-ig merítik, akkor már 700-1000 környékén járunk, igaz, egy-egy töltés rövidebb ideig tudjas működtetni.

Ezt lehet még fokozni 60-30% töltésre-kisütésre és akkor az élettartama során az össz. üzemidő jócskán növekszik.

Katonai alkalmazásoknál így is tesznek, vészhelyzetben persze nem.

A számokba bele lehet kötni, de a töltés-kisütési tendencia ez.

2020. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!