Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valami akkumulátor optimalizál...

Valami akkumulátor optimalizáló létezik? Vagy csere?

Figyelt kérdés
Elephone p8 max telefon. Kb 2 éves. Nincs tisztában a dolgokkal. Eddig azt csinálta hogy ha 20% ig lemerült akkor volt kb 10 másodpercem hogy feldugjam töltőre mielőtt kikapcsol. Mert 3 assával elkezdtek esni a számok kb. Most újabban már többször is jártam úgy hogy nyomom fél nap a telefont, rohadt jól bírja, majd egyszer csak 45 százalékon fogja magát és kikapcsol. Kiírja hogy 0 százalék. Kikapcsol. Visszakapcsolom. Írja hogy 45 százalék. Majd egy percen belül kikapcsol. Majd vissza se kapcsol. Fel kell tölteni. Amúgy meg rohadt jól bírja 50 százalék felett. Mitől lehet ez így megtévedve? Vagy csak kicsit kevesebb ampert tud leadni kisebb töltöttségi szinten azt gyorsan lesz-opja vagy valami? Nem levehető a telefon hátulja. tehát macerás az aksi csere
2020. febr. 7. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy kalibrálni kell, vagy cserélni.
2020. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mr. V. ***** válasza:

Léteznek kalibráló programok, de amik túl sokat ígérnek, szinte mind átverések. 1MB alatti apk fájlok azok, amik valóban teszik is a dolgukat.

Már 3-4 éve dolgoztam vele utoljára, így a nevét nem tudom. A lényege az, hogy a programot elindítva teljes töltésen (azaz épp levéve a töltőről) hagyni kell, hogy lemerítse, így bejegyzi a max értéket és az utolsó értéket, amikor még működött, az lesz a lemerült (és nem az 50%, mint most).


Aztán van még laptopoknál használt megoldás program nélkül. Teljesen fel kell tölteni, majd BIOS/DOS programmal meríteni, ami esetedben recovery módban való merítés. 3-5x kell teljesen feltölteni, majd teljesen lemeríteni és ezzel valamelyest az aksi is életre kel és a kalibrálás is meg lesz. Fontos, hogy nem szabad megszakítani a töltést a kalibrálás alatt.


De egy ilyen állapotú aksi max fél éven belül már mindenképp cserés lesz, mert egy csörgésnél ad, rezeg, csörög, világít, netán vakuzik is, ami akkora hirtelen terhelés, hogy 80%-on is tud annyit esni a fesz, hogy kikapcsol. Tehát a kalibrálás csak idő nyerés az új aksi megérkezéséig, de nem végleges megoldás.


2,5 éves aksim van és még mindig 2 napot bír. Teljesen fel kell tölteni minden alkalommal és nem piciket töltögetni rá... meghálálja.

2020. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
Az akku döglődik. Lehet kalibrálni, de attól még a végét járja...
2020. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindig fullra töltöm. Minden éjszaka töltőn van. És általában kiszokta bírni a napot. Enyém nincs terhelve. Mindig majdnem minimum fényerőn van. Háttérben sosincs 2 alkalmazásnál több futó program egyszerre. Ha hívnak nem vakuzik, nem csörög, csak rezeg és világít. Teljesen ki van kímélve.
2020. febr. 7. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Li-ion akku elhasználódása általában a belső ellenállás megnövekedésében nyilvánul meg, ami ugyanakkor részben függ a töltöttségi állapottól is.

De normális esetben csak az energia elfogyása közelében nő meg annyira, hogy már nem terhelhető.

"Nem normális" esetben lehet ilyen mellékhatás is, amit vázoltál.

Próbálhatod még kalibrálni, vagy el kell majd engedni.

Csodaprogramot viszont elfelejtheted.

2020. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egy kiégett izzót kalibrálhatsz, illetve optimalizálhatsz napestig attól még nem fog megjavulni egészen addog míg ki nem cseréled...
2020. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elephone p8 max?

Ilyen telefonokban én nem bíznék. Cseréld le ezt a telefont, valamilyen értelmesebbre, pl. Xiaomi Redmi Note 8T-re és nagyon érezni fogod a különbséget.

2020. febr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rohadt jó telefon, azzal nincs baj. Egy xiaomi se lesz 5% al se jobb. Csak éppen dupla annyiba kerül.


Visszatérve az aksira. Ma meg tökéletesen működik. Nyomtam ma is mint állat. Levettem reggel 8-kor a töltőről. Most még 38 százalékon van. Néztem róla egy filmet is. Videókat is. Plusz napközben több óra használat. Egyszer tökéletes, egyszer nem. Ezért gondoltam optimalizálásra. Mert lehet csak nincs tisztában feltöltöttségi szintel.

2020. febr. 9. 20:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Ennek a xiaominak kisebb az aksija és nagyobb a kijelzője. Biztos hogy nem bír ki annyi üzemidőt az aksija mint ennek az elephonénak. Ez fiatalabb korában volt hogy 3 napot teljesített nekem egy túrán, nem volt töltési lehetőségem. És kihúztam vele a 3 napot.
2020. febr. 9. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!