Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltott sim kártya. Mit...

Letiltott sim kártya. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és tavaly karácsonyra anyuéktól kaptam egy Huawei telefont aminek ők 2 évig fizetik a törlesztőjét a vodafonennál.Családi csomagban vagyunk és a telefont apa előfizetésére vették, minden papír náluk van.

Az eltelt idő alatt nagyon megromlott a kapcsolatunk, olyannyira, hogy már családsegítőre és pszichológusra is szükség volt.

November óta a nagymamám segít nekem mindenben anyagilag, így úgy döntöttünk, hogy magamnak kérem a családit januártól. Úgy volt, hogy ha megjön a pénz a számlámra, akkor adok anyának 4000 ft-ot (általában annyi a számlám) és befizetik. De mivel anya nem vett át egy levelet ami a csp-vel kapcsolatos...így se ő, se én nem kaptuk meg a pénzt. Kedden tudta meg, hogy én se kaptam meg, miután írta, hogy adjam neki oda a 4000 ft-ot és befizeti a számlát. Ezután ő azt mondta, hogy akkor elintézi és meg fogom kapni.. Csakhogy, ma délután a drága szüleim letiltatták a kártyát mivel nem kapták meg a pénzt. Eleve szálka volt a szemükben, hogy magamnak kértem a csp-t és úgy vélem ez amolyan bosszú. Decemberben fenyegetőztek ezzel azzal és a kártyás dolog is köztük volt.

A kérdés az, hogy én papirok nélkül mit tudok intézni?

Egyáltalán tudok tenni valamit ez ellen?


Holnap kérni fogom tőlük a papirokat, de a szüleimet ismerve nem fogom megkapni.

Anyám az üzeneteimre sem válaszol délután óta.



2020. febr. 8. 01:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"A kártyát a magánszemély nem tudja letiltatni"


újabb hozzá nem értő okoskodó


minimum 5 jogcímen lehet tiltani a kártyát bármelyik szolgáltatónál az előfizetőnek

2020. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amikor céges telót volt melóhelyen kolléga nem volt hajlandó visszaadni, kérés alapján IMEI alapon tiltotta a szolgáltató, ezután már nem tudott semmit kezdeni vele.
2020. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha hűségidő van rajta lemondani nem tudja, csak szüneteltetni. Ez maximum 6 hónapig tart és a hűségidő ennyivel kitolódik. Ha, lemondja, akkor súlyos kötbér a jutalom.
2020. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sőt, ha az előfizető beballag a szolgáltatóhoz és kicserélteti a simet, az addig használt sim abban a percben leesik a hálózatról. Vegyél magadnak hétfőn egy feltöltőset valahol.
2020. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy apám nevén van a telefon..tehát nem tudok semmit kezdeni vele. Még ha sikerülne is új előfizetés..ha gondolnak egyet a drága szüleim akkor letiltathatják a telefont, nem?

Anya nem válaszolt a kérdésre, hogy meglépie...én viszont már mindent kinézek belőle.

Így nem merek új simet, előfizetést intézni..


Arra gondoltam, hogy átmegyek a telekomhoz. A párom is telekomos és ingyen tudnánk beszélni. Igaz vennem kellene egy új telefont havi törlesztővel, de nincs más ötletem.

2020. febr. 8. 16:41
 16/17 anonim ***** válasza:

Vegyél egy olcsó telefont, biztos ami biztos és egy feltöltőkártyát.

A részletfizetést vállalták, azt végig befizetik szerintem, de én valszeg visszaadnám a telefont nekik ilyen helyzetben és vennék valamilyet, akár egyszerű "nem okost" pár ezerért meg egy feltöltőkártyát bele.

2020. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
akkor fogd magad ės vegyėl egy új telefont egy feltöltökårtyåval.
2020. febr. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!