Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Android biztonságos rendszer?

Az Android biztonságos rendszer?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta iOS-t használok, a mai android rendszert szinte alig ismerem.

A biztonságot itt arra értem, hogy mennyire bizalmas az adatkezelés? Gondolom itt jelszavakra, stb.

Pl. Simple Pay fizetés. Bankkártyát hozzáadva mennyire biztonságos fizetni vele? Van olyan megbízható, mint az Apple pay?

Könnyű feltörni?

Én az iPhone-omon pl. bátran mertem eddig minden jelszavamat, kártyaadataimat stb. tárolni, mert tudtam, hogy megbízható rendszer, mezei ember sosem töri fel.

Androidról ugyanez elmondható?

Váltanék újabb telefonra, csak kicsit drágák az új iPhone-ok ár/érték arányban egy androidoshoz képest. Ezért merült fel bennem a váltás.



2020. márc. 7. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Magyarországon senki sem fogja feltörni, a világ többi felén meg nem beszélnek magyarul, azt se tudják hol vagyunk!


Egyébként nem biztonságos, kémkedik, és elemzi a helyeket, elhangzott szavakat, használati időt.


Barátnőmmel már számtalanszor teszteltük, hogy hosszasan beszélgettünk délelőtt terhességről, a telefonja meg délutánra folyamatosan lökte be a terhességi teszt, babakocsi, magzatvédő vitamin reklámokat a youtub-ra...


Szerintem simán tele van backdoor-okkal amiket a google tud használni ha akar, ezek az erőszakos hetente történő frissítések is az adatszerzésről szólnak, szerintem iylenkor küldik el az alkalmazások a használati adatokat.

2020. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr. V. ***** válasza:

Nézőpont kérdése.

Nekem átlag emberként sikerült már iphone-t is függetleníteni a korábba gazdájától, fiókjától és új ember új regisztrációjával/fiókjával működött tovább.

Az adataihoz nem fértem hozzá (így biztonságos), de a telefon átírható volt a tulaj beleegyezése nélkül.


A droidban minden program készít magának egy crashlytics, analytics és hasonló fájlt, amit próbál feltolni a gyártónak. Ez fel is megy, amennyiben nem rooolt a telefon.

Ha rootolt, akkor ezeket a "hibajelentéseket", amik minden programindításkor elkészülnek, folyamatosan dobálja ki a netre személyes adatokkal (telefon típusa, droid rendszere, akár személyes adatok is).

Nagyon sok offline program csak azért követeli meg a net meglétét, hogy kiküldhesse ezeket az infókat, vagy reklámot hozhasson be.

Ismerek olyan hangrögzítőt, ami hívást nem képes rögzíteni, de mégis hozzá akar férni a hívásindításhoz, de még a kamerához is a névjegyek és a gps helyzet mellett. Ezt rootolt készüléken mind le lehet tiltani rendszerszinten. Nem rootolt készüléken is van lehetőség, hogy mihez ne férjen hozzá, de ott nincs minden felsorolva.

A google mindenhez hozzáfér, nem is hagyja magát korlátozni, ezért érdemes google mentes készüléket vásárolni (vagy azzá tenni), ám akkor "áruház" helyett apk fájlokat kell telepíteni és több program hiányosan működik (pl. amihez google térkép kell, mert nincs sajátja).


Viszont root után a legtöbb banki program nem fog működni. Jómagam is 2 évvel korábbi verziót használok, mert az az utolsó, ami "átverhető", hogy a készülék nem rootolt.


Tehát biztonságos droid csak root-al érhető el, google-től függetlenítve.


Az átlag droidról napi szinten csak a google play services, google play együttesen több, mint 30MB adatforgalmat generál és lényegében értelme nem látszik, mert a frissítések le vannak tiltva, a készülék egész nap érintetlenül hever az asztalon, az adatforgalmat mégis e programcsalád generálja, ami ahhoz képest, hogy a felhasználónak nem látszik semmi eredmény, szerintem sok.


Sokan lesznek google fanok, akik nélküle nem tudnak élni és dicsérik majd. Én rendszergazdaként és rootolt készülék használójaként tisztában vagyok azokkal, amiket írtam és saját tapasztalaton alapul. Nekem minden készülékem rootolt és google-mentesített. Nincs gondom a "frissítés után nem indul el" és hasonló problémákkal, hiszen én magam frissítek bármit, ha kedvem tartja és nem arra ébredek, hogy tegnap még ment, ma meg már nem.


Ja és google mentesen 1/3-al hosszabb ideig bírja 1 feltöltéssel az aksi. (Google mellett max 1,5-2 nap volt, mentesen 2,5-3 nap, mivel háttérfolyamat kevesebb van, adatforgalom kevesebb van, processzorhasználat kevesebb van).

2020. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mr. V. ***** válasza:

"Ha rootolt, akkor ezeket a "hibajelentéseket", amik minden programindításkor elkészülnek, folyamatosan dobálja ki a netre személyes adatokkal (telefon típusa, droid rendszere, akár személyes adatok is)."


valójában ezt akartam írni, csak hosszú volt a mondat és belegabajodtam:


Ha rootolt, akkor ezeket a "hibajelentéseket", amik minden programindításkor elkészülnek, folyamatosan dobálja ki a netre személyes adatokkal (telefon típusa, droid rendszere, akár személyes adatok is), le lehet tiltani különböző programokkal, így pl. az apk azon része nem lesz futtatható, netán netre nem fog kijutni sem crashlytics, sem google analytics formában.

2020. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Biztonságos. Persze lehet rettegni, hogy a Google kémkedik meg ilyesmi -de az Apple esetében minden adatod az ő szerverükre kerül és semmi közöd nincs hozzá, mihez kezdenek vele. Szóval 1:1...

És az Android open source, azaz bárki hozzáfér a forrásához, így pontosan lehet tudnib mit csinál -az iOS ellenben zárt, csak a fejlesztői tudjá, milyen backdoort építettek be és hogy milyen kódokat tartalmaz.

Végül.is ez bizalmi kérdés: az Apple-re bízod a személyes adataidat, amiről azt sem tudodb mihez kezd vele vagy a Google-re, amelyik közzéteszi ezt és forrásszinten is ellenőrizhető a rendszer működése...

2020. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!