Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az mennyire biztonságos ha...

Az mennyire biztonságos ha minden jelszóm meg van jegyezve a laptopon, de a gép bekapcsoláskor jelszót kér? Win7 vagy 8 a rendszer. A tolvaj fel tudja törni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 20. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem biztonságos. A fáljrendszerhez az operációs rendszer megkerülésével is hozzá lehet férni.
2019. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy meg van jegyezve? El van mentve egy txt file-ban? A Windows betöltése nélkül is el lehet érni a fájlrendszert. Használj helyette valami password manager programot, ami titkosítva tárolja a jelszavakat.
2019. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
asszem a böngésző jegyzi meg. van a win7. nem tudom melyik, annyira nem értek hozzá, de felkinálta hogy megjegyezze s elfogadtam. de csak csillagozva irja ki szóval ugy tudom a laptopból nem könnyű kiszedni, persze nem tudom egy képzett tolvaj képes e rá igy ahogy irjátok. elvileg jelszó nélkül nem tudja beinditani a win7-et.
2019. ápr. 20. 18:04
 4/10 Derwer ***** válasza:

A böngészők gyakorlatilag sima textben tárolják a jelszavakat -> nem biztonságos.


Ha fizikailag hozzáférnek a géphez, akkor may egy bitlocker az ami megvéd. Más nem. (Persze ha pl keepeassban vannak tárolva a jelszavak, azok védettek lesznek,bármely esetben)

2019. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 pinkpancser ***** válasza:

Böngészőben a jelszó megjegyzése csak kényelmi szolgáltatás. Pl firefoxban simán meg lehet nézni a beállításokban.

Win 7-8 jelszó pedig könnyen megkerülhető.

Ha biztonságosan akarsz jelszavakat tárolni akkor használj erre kitalált programot (pl keepass).

2019. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

az igazán fontos jelszavakat nem jegyeztetem meg s a fejemben tartom.

a gondom az van ahova be vagyok lépve tehát a gép ellopása esetán hozzáférnének valamint a hacker lép be a gépbe neten

2019. ápr. 21. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiába tartod a fejedben, az is kideríthető... Mivel a hosszú távú memóriának kötnie kell mindent valamihez. Csak gondolj arra, hogy néz ki a jelszód, milyen tartalommal bír. Majd gondolj arra, hogy mivel jöhet rá egy idegen, mikor készít a személyedről egy profilt.


Én személy szerint csak 1 jelszót tudok, ami nyitja a jelszó menedzser programot. Itt csak ilyen jelszavak vannak. Generáltatok pár darabot.


Tessék:

p#3^jRE15gH_6AO~Q=*4GPx~b5@Ao1h==

q19e7o8kzd\F/$8!S1`J&=gQJ2#|yij,

7cuU;gpWLoEFP&mF7@:#o`gj+K`mift4uk_2

':_Kae`pCCbw'TiYP8vCBEE@GqvwT_p.

&cu0T1f%%iNo0K3ueiv1m+rt3;1e4

Mt-360/W`5f\L/3|Aug97%g-n#BUxQ~p62

bWz|4!`pQbZ&R`f7o@cOn*jnxgo@T!N

lT=9?=t|E#5q%nUPw\hb$Vpe|^FE~,$JAo

gO=w|#R!p5Z$P0QN'V~H/-$Pt|=FU8jU

2019. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nekem a 20 évvel ezelőtti bánkártyáim pin kódjai vannak a jelszómban s persze más is.

ez köthető?

2019. ápr. 25. 00:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Mint látod itt a baj. :) Hogy ezt is megosztod.

Egy rossz szándékú ember, már ezen a nyomon eltud indulni. Egy pin kód, 4-8 karakteres és számokból áll. Egy 8 karakteres számsorból álló "adatbázis"-t hamar létre lehet hozni, utána pörgetni az értékeket.


[link]


[link]

[link]


Szóval nem javaslom az ilyen információk megosztását. Még ha erre az oldalra "névtelenül" írsz is. Még is a regisztráció/bejelentkezés miatt, azért még se névtelen. ;)

2019. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hiába pörgeti az értékeket ha utána betuk is vannak
2019. ápr. 25. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!