Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ez a VoLTE? Megéri használni?

Mi ez a VoLTE? Megéri használni?

Figyelt kérdés

Vodás telefonon android frissítés után ma jelent meg az ikon az állapotsorban, beállításokból sikerült megfejtenem, hogy a kérdésben szereplőről van szó. (VoLTE hívások néven)


Azt viszont nem tudom, mit kezdjek vele. Jó ez nekem? Érdemes bekapcsolva hagyni? Vagy csak felesleges akksizabálás?


(Próbáltam googlézni, annyit sikerült megfejtenem, hogy a netet használná ezzel telefonhívásra, ha jól értem...?)


2020. márc. 10. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem használja a neted, de az igaz, hogy adatkapcsolatot létesít a hálózaton, nem kell ezzel neked foglalkozni.
2020. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oké, de ez egy ki-be kapcsolható opció, melyik jó nekem?
2020. márc. 10. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez a vodának jó, nem neked, te nem fogsz sok különbséget észrevenni. Kapcsold ki, ha gondolod.
2020. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Az "alap" hívások nem működnek 4G/LTE hálózaton.

Így, ha hívnak, a készülék át kell hogy kapcsoljon 3G/2G hálózatra. Ez azzal jár, hogy az esetleges adatforgalom megszakad(hat), sok helyen a 3G gyengébb is mint a 4G hálózat, stb.


Ezt elkerülendő, fejlesztették ki a VoLTE technológiát, ami a normál hívást és a "netes" hívást "egyesíti" úgymond.


Tehát te normál hívást indítasz, aszerint is számlázták, de a te irányodból ez interneten keresztül működik (egyfajta VoIP) , így a készülék gond nélkül kommunikál tovább a 4G hálózaton, nem kell 3/2G - re váltania.

A vonal általában stabilabb, a háttérben futó adatforgalmat nem zavarja, stb.

2020. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
0%
Ha nem tudod mi az akkor nem kell neked!
2020. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!