Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonok érzékelik, ha nem...

A telefonok érzékelik, ha nem az eredeti töltőt használod?

Figyelt kérdés
2 Amperes töltővel töltöttem sokat,az eredeti 5A-es, én meg akartam,hogy az akksi tovább éljen,de egyikkel sem megy. Az eredeti töltő nem tudom hol van.
2020. márc. 12. 19:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
nem érzékelik.
2020. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zzzoli ***** válasza:

Milyen telefon az aminek 5A-es a töltője? Szerintem nem emlékszel jól ha amúgy sincs meg.

azért találták ki a különböző quickcharge eljárásokat hogy ne kelljen 5Ampert átküldeni azon a vékony usb vezetékeken. Egyébként nem is lehet!

Az előző hozzászólóval ellentétben, a C-csatis telefonok érzékelik hogy milyen töltőt dugsz rá, ugyanis a soros buszon megtámadják a töltő processzorát és ha összejön, magasabb feszültséget kérnek tőle a gyorstöltés érdekében. Nagyobb feszültség, kisebb terhelőáram.

Butább mikro USB csatival ellátott telóknál ez nem érdekes, csak két eret használnak a töltőkábelben (+-). Amennyiben a töltő maximum 1A áramot képes leadni, de a telefon képes lenne ettől többel is tölteni, csak annyi történik hogy megnyúlik a töltési idő.

2020. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2es, abban igazad van, hogy érzékelik, hogy 1A vagy 2A-os töltő van rájuk dugva, de azt nem, hogy az gyári vagy utángyártott és ez volt a kérdése a kérdezőnek.
2020. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
például az iPhone pontosan tudja hogy mit dugtál rá.
2020. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

11k mah-s akksi. Ennek van 5 amperos töltője :D

és 0,5ös vezeték 7 Ampert bír ki ugy tudom.

Nem tölt :(( 0%on van napok óta. Ezen kívül 2 amperos töltőim vannak,de egyikkel se tölt. Csak vörösen világit,de nem tölt. Több kábellel próbáltam. Csak pár éves,de jó állapotban van. Utoljára akkor volt ilyen,mikor réginek az akksiját kinyirtam. Siman feltöltöttem teljesen,és ugyanolyan gyorsan le is merült. De ennél ez kizárt.

2020. márc. 12. 21:03
 6/18 A kérdező kommentje:
C-s csatis amugy.
2020. márc. 12. 21:03
 7/18 A kérdező kommentje:
blackviewp10000pro
2020. márc. 12. 21:03
 8/18 A kérdező kommentje:
el is felejtettem, nem feles...csak sokat láttam már fekete feles vezetéket így a kép bent maradt a fejembe,és az is vezeték,nem kábel...
2020. márc. 12. 21:14
 9/18 Zzzoli ***** válasza:
Aha, látom. Ez nem telefon, hanem telefonnak álcázott power bank :-). Nármi baj lehet ha nem tölt, lehet nagy az átmeneti ellenállás a töltő csatikon, lehet rossz a töltőáramkör, gyenge a töltő, legyengült akku, azaz megnőtt a nelső ellenállása stb... így itt nehéz. Diagnosztizálni kellene élőben a hibát, műszeresen.
2020. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Zzzoli ***** válasza:
Bármi, belső :-)
2020. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!