Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonok érzékelik, ha nem...

A telefonok érzékelik, ha nem az eredeti töltőt használod?

Figyelt kérdés
2 Amperes töltővel töltöttem sokat,az eredeti 5A-es, én meg akartam,hogy az akksi tovább éljen,de egyikkel sem megy. Az eredeti töltő nem tudom hol van.
2020. márc. 12. 19:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Műszeresen?Mérjem meg az ellenállását? azaz mérjem meg + - között, a két adatkábel között,és írjam le az értékeket ? :DD mire gondoltál
2020. márc. 12. 22:38
 12/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Blackview P10000 Pro a Power Delivery 3.0 szabványt alkalmazza a töltéshez, ami tudhat elég érdekes trükköket.

Pl. a telefon utasíthatja a tápforrást a feszültség 20 mV, az áramkorlát 50 mA-os lépésekben való korrekciójára, amivel a vezetéken eső feszültséget is kiküszöbölheti.

Még érdekesebb távlatot nyit, hogy így elvileg kihagyható lenne a telefonból még a töltésszabályzó is, ami egy hőtermelő áramkör, hozzájárul az akku melegítéséhez is, csökkentve ezáltal a max. töltési teljesítményt (gyorsaságot).

Ha viszont a telefon képes utasítani a dugasztápot akár a töltés szabályzására is, az már egy más helyzet, nem a telefonban fogja termelni a hőt ez az áramkör. De akkor ilyen telefon nem tudna tölteni fix. 5 V tápforrásról. Csak olyan adapterről, ami támogatja a PD 3.0 szabványt.

Kivéve, ha építenek a telefonba egy kisebb terhelhetőségű szabályzót, ami lassabb töltésre alkalmas. Míg az 5 A gyorstöltés viszont csak PD 3.0 táppal lenne lehetséges.



"11k mah"

Már a 11 000 mAh formátum is agyrém (vagy parasztosan írva: 11000mah), hiszen értelmes ember nem kér a kocsmában 11 000 ml bort és nem mondja magát 1900 mm magasnak sem például.

Tehát normálisan ez így nézne ki: 11 Ah.

Amit te itt elkövettél, az már viszont tényleg agysorvasztó.

Előbb lebontod ezredrészekre, utána közösíted kilóba, de totálisan értelmetlenül.

Azért nem hiszem el szinte, hogy ilyeneket valaki kitalálhat, mert nekünk még általános iskolában megtanították, hogy mi a prefixumok (előtagok) használatának logikus módja. Felfoghatatlan.

2020. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
kiló szorozva milivel azaz 10 a harmadikon szor 10 a minusz harmadikon,azaz alapmértékegység, 11 Ah :DD Valami megoldás erre a szitura? Nem akar még mindig 1%-ot sem tölteni.
2020. márc. 13. 10:57
 14/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"2 Amperes töltővel töltöttem sokat"

Eddig töltött vele, most ugyanazzal nem tölt? Mást telefon töltődik vele? Milyen dugasztáp ez?

2020. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis más telefon.
2020. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
iquosnak a töltője,plusz egy van ami szintén 2-amperos szerintem vagy 3, kicsit nagyobb,de nincs rá írva semmi.
2020. márc. 13. 17:22
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy egyértelműsíted a kérdéseket, de ha a dugasztápok jók és korábban is töltötték ezt a telefont, kábelt is ellenőrizted, akkor a telefon hibája elég gyanús. Aljzat stb. belső problémák.
2020. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mondjuk ha a töltő csatlakozóval van szivacs,egy ötletem van még. Vezeték nélküli töltő.
2020. márc. 14. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!