Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a problema?

Mi lehet a problema?

Figyelt kérdés
Xiaomi Redmi S2 telom van. Folyamat lefagynak az alkalmazasok. Youtubeot se tolti be, hanem kiirja egy ido utan, hogy leaallt. Addig nem is reagal.. A legtobb appal ezt csinalja. Nem ertem ezt. Csinaltam gyari visszaallitast utana meg egy wipe datat, de semmi.

2020. ápr. 7. 18:50
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Nálam hasonló jellegű probléma többször volt, bár nem pont ilyen, de hasonló (teljesen más készülék). Még biztonsági másolatot sem tudott hibátlanul visszaállítani.


Nekem az újratelepítés segített USB-ről.

MTK chip-es készülék, hozzá a megfelelő firmware és a feltöltő program. Miután újraformázta a teljes belső tárat és újra felosztotta, vissza tudtam állítani a biztonsági mentést (havonta készítek) és azzal tökéletesen ment, nem voltak fagyások, "gyors újraindítás", azaz UI újratöltés és hasonlók. Stabil lett a rendszer.

Nálam az okozta a hibát, hogy egy webrádió program folyamatosan rögzítette az anyagot (cache-be rakta, hogy vissza lehessen hallgatni). Ez durván 1 hétig ment és utána elkezdte a hibát. Kijavítottam, használtam tovább a rádiót és ismét hiba... ekkor jöttem rá, hogy a rádió, azaz az állandó írás okozott gondot a készüléknek. Azóta más lejátszót használok, ami nem rögzít, a cache max fél perc és hónapok óta nem jött elő a hiba.


Nem mondom, hogy nálad is ez van, de elképzelhető.



Egy másik készüléken nem rá való root után volt hasonló fagyás, programok leállása, de azt a feladatkezelőben lehetett látni, hogy egy program folyamatosan 90%-os processzorhasználatot generál... ha kilőttem, a root is megszűnt a következő újraindításig. A program jó esetben 10 perc után lepihent és lehetett használni a készüléket.

Ez is újra lett rakva (USB, firmware) és másik root, innentől már rendesen működött.

Akkor lassult csak le, ha az 1GB RAM mellett túl sok dolog futott a háttérben, azaz indulás után már 200MB sem maradt.


Nézd meg, hogy használ-e valami processzort erősen, illetve van-e elég szabad RAM.

2020. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hétvégén kiprobalom amiket irtal. Szerencsere 2telom van ugyhogy tudom mellozni meg.

2020. ápr. 8. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!