Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért melegszik a telefonom...

Miért melegszik a telefonom bekapcsolt állapotban, ha nem is használom, és nem is töltődik?

Figyelt kérdés
Ráadásul nagyon gyorsan lemerül, intenzív használat mellett napi kétszer is fel kell tölteni. Sony Ericcson Xperia Arc S. Mi lehet a probléma vele?

2020. ápr. 16. 13:42
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Volt egy érdekes eset, más típussal.

Egy gagyi dugasztápot használtak hozzá, ami egyszer csak elpukkant. Bontás után a hiba okát is kimutattam, ami túlfeszültséggel járt a telefonra nézve.

Emiatt a telefonban zárlat keletkezett az adatvonalon, ami erős melegedésben és merülésben nyilvánult meg.

A vonalat lekövetve közvetlenül a processzorba vezettek a szálak, ami durván forrósodott, noha a telefon egyébként működött.

Noha az adatvonalon találtam túlfeszvédő diódákat is, de ez hiú reménynek bizonyult, mert ezeket eltávolítva sem szűnt meg a melegedés, a zárlat a processzoron belül keletkezett.

Úgyhogy kellett egy másik alaplap végül, egy másik (törött) telefonból, egyébként gazdaságtalan lett volna.

2020. ápr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem pedig az a csoda, hogy még egyáltalán működik. Majdnem 10 éves az a modell.
2020. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akksi haldoklik. Amazonon szerintem lehet találni hozzá új akkut.
2020. ápr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!