Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri ennyit...

Szerintetek megéri ennyit hajtani egy Iphone 11 Pro készülékért?

Figyelt kérdés

Szeretnék szerezni magamnak egy ilyen telefont. Viszont a szüleimnek sajnos nem telik ilyen drága készülékre, nekem pedig szintén nincs pénzem.


Ezért az a tervem ,hogy elteszem az egyetemről érkező 2 havi ösztöndijam és nem költöm el. (mivel karantén van) Emellett pedig beszéletm egy ismerősömmel és tudna nekem helyet egész nyárra egy gyárba, ahol operátorként tudnék tevékenykedni mint diák melós. Ha ezekből 1 forintot sem költök el, akkor pontosan meg lesz a keretem erre a készülékre.


A motivációm ezen telefon megszerzésére nem más, mint az, hogy kompenzálni tudjam a külsőségeim és az önbizalom hiányosságaim. Emellett többnek is érezné magam emiatt. Elfogadom ha valaki elitél emiatt, de sajnos ezeken az érzéseken nem tudok változtatni..


Ti szenvednétek ennyit egy telefonért?



2020. ápr. 27. 16:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, megvan az iphone-od, látja egy csaj, szimpatizál veled, látván, hogy drága telefonod van. Ez a szimpátia, addig a pár napig fog tartani, amig ki nem derül, hogy ezt te "véres verejtékkel" összespórolt pénzből vetted, nem a mellényzsebből rántottad elő az árát.
2020. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha hónapokig kell dolgoznod egy telefonért amit csak menőzés miatt vennél meg, az nem inponáló, őszintén én szánalmasnak tartanám.

Mondom ezt úgy, hogy diákhitelből vettem ipadot, ami (főleg a jelenlegi helyzetben) a tanulást könnyebíti meg, de azért lássuk be ez is luxus.

2020. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

ha nem troll kérdés akkor önértékelési problémáid vannak.

én rokkantnyugdíjadként is, úgy, hogy kevés bevételem van megvettem a 11 prot, mert nekem ezen van mindenem, ezen csinálok mindent, ez az életem, egy ilyen készülék nélkül nem tudok élni.

de eszembe nem jutna csak azért venni valamit, mert "hogy kompenzálni tudjam a külsőségeim és az önbizalom hiányosságaim."


Amúgy ha te néhány hónapos munkát szenvedésnek tartasz akkor mi lesz majd ha kikerülsz a fősuliról és előtted áll majd minimum 40 év munkával töltött év? az mi lesz ha 2-3 hónap is szenvedés?


vedd meg a telefont ha az kell neked és dolgozz érte ha csak úgy tudod megvenni, de kicsit gondold át az életedet, ki vagy, honnan jössz, hova tartasz...

2020. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Haláli. Ez csak egy provokátor kérdés amiben a leírásával akarja rávetíteni emberünk a véleményét azokra az emberekre akik ilyen eszközöket használnak.


Szerintem a lányok 90%-nak fogalma sincs hogy a telefon amit a kezedben tartasz mennyibe is került. A maradékot pedig nem azért érdekli mert imponálna nekik hanem mert érdeklik a kütyük esetleg szeret fotózni etc.


Én pl. minden 2. évben megeszem a legújabb iPhone-t mert nekem nagyon bevált és kütyü b++zi vagyok, de ennyi. Páromat soha az életben nem érdekelte a telefonom akkor sem amikor megismerkedtünk.


Ha tényleg ilyen jellegű céljaid lennének akkor vennél ugyanennyi pénzből egy 15-20 éves BMW-t mert nem fogják arról sem megmondani hogy ez az alja a márkának és imponálóbb egy lánynak, ha érte mész mint az hogy a buszon megvillantod az iPhone valamelyik szériáját.

2020. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


De hogy te miért mennyi áldozatot vagy hajlandó hozni, az nem az én gondom. Ha már telefon, én inkább vennék egy felsőbb kategóriás Samsungot, részint mert ár/érték arányban csöppet jobban áll, részint pedig mert az Android jóval szimpatikusabb, mint az Apple kreálmánya.

De ez az én véleményem, másnak nyugodtan legyen más, nem vagyunk egyformák, és ez így jó.

Mondjuk én eleve nem adnék ennyit egy telefonért. A PC-m került kereken százezerbe (meg 3 év alatt kb. 50-et kültöttem rá), kicsit pazarlásnak gondolnám ennek a 2-3-szorosát egy telefonért kiadni. Max. 100 ezer, vagy talán egy kicsivel afölött, amit hajlandó lennék telefonra költeni.


Az, hogy te a mentális gondjaidat akarod palástolni ezzel... nos, azzal én sem tudok egyetérteni.

"Sajnos én nem hiszek a pszichológusokban."

Sokan a gömbölyú Földben sem hisznek, mégsem lesz ettől lapos. Sőt, vannak, akik a gravitációban sem hisznek. Az attól mégis létezik.

"Nem gondolom, hogy pár beszélgetés megtudna engem változtatni egy idegen emberrel."

Miért egy telefon igen? Ugyan már...

"ez a fajta "rongy rázás" már be gyökérzet a köztudatba"

Tudod: vannak birkák, divatemberek, és vannak egyéniségek. Nem mai jelenség, mindig is voltak, akik attól gondolták magukat nagyobbnak, hogy felesleges külsőségekkel villogtak.

"ezáltal pedig nem én vagyok az egyetlen"

És? Bocsi, de milyen egyetemre jársz te, ahová képesek felvenni olyat, aki ekkora gondolkodási bakikat vét?

Attól, hogy a világon nem te vagy az egyetlen, az még nem igazol semmit.


"sokkal sikeresebbek lehetnek a hölgyeknél"

Ne is haragudj, de az a "hölgy", aki a telefonja miatt fog valakihez vonzódni, azt hadd ne mondjam ki, hogy milyen kategória.

Ha neked ez kell, az a te dolgod. Én szívesebben vagyok együtt olyannal, aki engem szeret, és nem egy túlárazott kacatot.


Nem folytatom.

Komoly gondok vannak veled, és talán tényleg megfontolandó lenne, hogy egy túlárazott telefon helyett inkább önfejlesztésre, önismeretre költs. Nem kis bajok vannak nálad odafent, amiket egy rágottalmás teló nem fog orvosolni.

2020. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Nem, de te úgyis meg fogod venni, mert már eldöntötted magadban, és nem vagy hajlandó elfogadni ezzel ellentétes véleményt.
2020. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
"az a luxus érzés" -- Figyu... kiábrándító lesz, amit mondok, de a luxus nem azt jelenti, hogy fél év kínos nélkülözés után szert teszel egy darab drága kütyüre, ami oké, szép, jó, menő... és lehet benne gyönyörködni pár hétig, de mellette meg felkopott az állad, és az átlagos életszínvonalat sem engedhetted meg magadnak. Ez baromira nem luxus.
2020. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Ez csak egy provokátor kérdés amiben a leírásával akarja rávetíteni emberünk a véleményét azokra az emberekre akik ilyen eszközöket használnak."


Nem tudom ezt hogyan sikerült kimatekoznod, de szó nincs erről. Általában azoknak van ilyen telefon készüléke, akik bőven a társadalmi elithez tartoznak egzisztencia szempontjából. Nekik pedig nem kell azt az utat végig járni, amit nekem egy telefonért, ebből fakadóan nem is úgy fognak rá nézni mint én.


"Szerintem a lányok 90%-nak fogalma sincs hogy a telefon amit a kezedben tartasz mennyibe is került. A maradékot pedig nem azért érdekli mert imponálna nekik hanem mert érdeklik a kütyük esetleg szeret fotózni etc."


Én egyáltalán nem ezt tapasztalom a környezetemben.


"Ha tényleg ilyen jellegű céljaid lennének akkor vennél ugyanennyi pénzből egy 15-20 éves BMW-t..."


Én azt tapasztalom, hogy manapság a 20 éves BMW-ket meg karakter gyilkolták. Ezzel csak azt mondom, hogy nagyon sokan vannak, akik szánalommal tekintenek egy ilyen figurára, aki egy 20 éves BMW-vel jár. Az iphone 11 pro-nak pedig ezzel szemben nincsenek ilyen társadalmi beidegződései, csak is kizárólagosan pozitiv aurát ad a tulajdonosának.


"Sokan a gömbölyú Földben sem hisznek, mégsem lesz ettől lapos. Sőt, vannak, akik a gravitációban sem hisznek. Az attól mégis létezik."


Ha megszeretnél cáfolni, akkor kérlek ész érvekkel tedd és ne olyan állitásokkal vond párhuzamba az elgondolásaimat, amik tudományosan már bizonyitva vannak. Mert ez eléggé nevetséges szerintem.


"Miért egy telefon igen? Ugyan már..."


Amire lát példát az ember a saját környezetében, abban sokkal jobban lát relációt is.


"És? Bocsi, de milyen egyetemre jársz te, ahová képesek felvenni olyat, aki ekkora gondolkodási bakikat vét?


Attól, hogy a világon nem te vagy az egyetlen, az még nem igazol semmit."


A helyzet az ,hogy nem én vétettem logikai bakit, hanem a te szövegértelmezési képességed nincs teljesen a helyzet magaslatán. Az erre vonatkozó irásomban, azon kivül, hogy nem én vagyok az egyetlen ember, aki ebben a mókuskerékben van, nem akartam semmit sem igazolni.


17:


Ezzel nem tudok vitatkozni, magam is igy gondolom. Viszont ezért hangsúlyoztam a "luxus érzés" kifejezést, ami magába foglalja azt is, hogy mivel ez csak egy érzés nem biztos, hogy a valóságot ábrázolja.

2020. ápr. 28. 14:07
 19/22 anonim ***** válasza:

Dehogynem, a logikai bukta ott van, hogy a luxus erzet miatt kell neked a telefon, h a tarsadalom es a nok jobban elfogadjanak, de ha ez a telefon melle nem parosul auto, nyaralas, wellnes de minimum par 100 rugo a zsebben, ugyanolyan senki maradsz a sajat szemedben, mint eddig voltal. Lehet, hogy megveszed, es orulni fogsz neki, de a kuty sem fogja megvaltoztatni a velemenyet rolad.

En nokent pl latom, h ha valakinek nagyon jo telefonja van, de hogy az most iphone X vagy 11 vagy 11 pro

Megis honnan a pcsabol lehet tudni? Foleg, hogy nagy valoszinuseggel vigyazni fogsz ra, mint az eletedre, es eldugod egy tokba.

Parom hasonloan volt, megvette kb egy eve, az akkor legujabb oneplus telefont, nem is akartam tudni az arat, mert hogy az milyen szuper es az elso kamera is felugrik meg mittom en, es hogy nehogy osszetorje, akkora tokot vett ra, h nekem kulon taska kene csak a telefonnak... de o orul neki, ez a lenyeg.

(Rajta kivul kb senki nem tudja, h milyen hiperszuper teloja van)

2020. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ezt magyarázom én is, hogy hiába az iphone, ha össze kellett rá spórolni a pénzt. Másnak is van iphone, aki minden nehézség nélkül eltudja vinni a barátnőjét nyaralni, vagy egy drágább étterembe stb. Most nálad ott van a rágott almás ketyere, látja a csaj, ez menő telefon, biztos pénzes a csóka-gondolja. Kinyitja a kis száját, hogy ő enni szeretne, de nem akármilyen helyen. Erre mit mondanál? Bocs, most egy mekire van pénzem? Azonnal bukta lenne, hogy ez a "luxus" igazából nem is luxus, sőt...
2020. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!