Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafon-nál részletre vásárolt...

Vodafon-nál részletre vásárolt, hűségidős telefont el lehet adni?

Figyelt kérdés

Van egy vodafone függő készülékem, természetesen fizetem a részleteket továbbra is. Külföldre költözöm és kártyafüggetlen telefonra van szükségem, hogy az ottani szolgáltatónak a sim kártyáját bele tudjam tenni.

El lehet így adni a telefont?

Igazából aki megveszi annak teljesen mindegy, hogy részletre van, mert a havidíjat továbbra is fizetem, vagy ha még sem azt rajtam hajtják be, mert az én nevemen van az előfizetés. Ez így van, vagy pedig valamit nem jól tudok?



2020. máj. 12. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"El lehet így adni a telefont?"

El lehet, de nem lenne szabad.

Gyakorlatban azonban a kutya nem foglalkozik vele.


"Igazából aki megveszi annak teljesen mindegy, hogy részletre van"

Annyira nem, mert ha nem fizeted a részletet a telefonra, akkor letiltják a hálózatról.

És jobb informálni a vevőt is, hogy vodafone függő, mert ha megpróbálja másik kártyával használni, bukik a mutatvány.

2020. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"kártyafüggetlen telefonra van szükségem"

hát akkor függetlenítsd... ingyen megcsinálja a szolgáltató!


"El lehet így adni a telefont?"

lehetni lehet, de nem szabad. nem a tiéd a telefon míg ki nem fizetted.


Annyiban kockázatos a vásárlónak a dolog, hogy ta mégsem fizeted a részleteket, akkor a telefont letiltják és nem fogja tudni használni...

2020. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifizeted a részleteket, akkor a szolgáltatótól kérheted hogy függetlenítse, így nem kell eladnod.
2020. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Hát ez több dologtól is függ

Én gsm-ben dolgoztam, így a személyes tapasztalataimból indulok ki.

Elöszőr is, van egy készüléked, amit x hónap törlesztővel hoztál ki, de rajta van a sim zár. Ezzel az a baj, hogy a szolgáltató csak akkor függetlenít díjmentesen, ha az összes törlesztőt befizetted, addig Vodás marad. Ha így adod el a telefont, és nem fizeted a részletet, attól függetlenül, hogy "rajtad hajtják majd be", a szolgáltató letiljta a hálózatról és nem lehet vele telefonálni. És azért az elég ciki, ha eladsz egy készüléket majd visszahozzák hogy nem lehet telefonálni vele...

Az sem mindegy, milyen készüléked van.

Valahol meg lehet oldani a függetlenítést, de mondjuk Iphone-nál ez felejtős, illetve az újabb fajta androidosoknál is van olyan hogy függetleníted, újraindítod (vagy ki-be kapcsolod) és visszarakja a hálózati zárat.

Én megmondom őszintén (és nem akarlak téged minősíteni, mert nem ismerlek) de elég sok hát maradjunk annyiban hogy "érdekes" figurát láttam, aki beszaladt a szolgáltatóhoz, kihozott egy telefont részletre majd beszaladt hozzánk hogy mennyit adunk érte. Én ilyenkor egy számlakivonatot kértem mindig az Ügyféltől (ezt díjmentesen kiállítja a szolgáltató) hogy nincs tartozás a készüléken.

Persze tudok olyan helyet is ahol az ilyen "formalitásokkal" nem foglalkoznak, csak ők meg jóval áron alul fogják megvenni tőled ezt a készüléket.

Szóval megpróbálhatod, de csak óvatosan ;)

2020. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!