Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a párom kezébe volt a...

Ha a párom kezébe volt a telefonom, feltörhette, miközben aludtam?

Figyelt kérdés

A story most nem lényeg, de igazából volt barátomról van szó. Szakításunk óta elég gyanús dolgok történtek az email fiókjaim fel voltak törve, a facebookom is, gyanítom . A bejelentkezett eszközöknél sorakoztak a " Facebook for android " készülékek, és "facebook for messenger" kijelentkeztettem az eszközöket, tehát nem én voltam.

Fura, mert emailt sem kapok róla, pedig kétfaktoros be van kapcsolva, lehet az emailemet is tudja, de kétlem, mert jelszót is havonta változtatok folyton, mindenhol max a védelem.

Viszont miközben aludtam, észrevettem hogy a kezébe volt a telefonom.

Kikapcsolva volt, pin kódot kér (esélytelen, hogy rájöjjön) plusz jelkódos.

így mennyire valószínű, hogy bele nézett? felrakta tölteni a telefonomat, olvastam hogy usb-n keresztűl is lehet hackerkedni. Azóta megint volt egy május 7-ei belépés facebookomon (találkozásunk után 2 nappal)



2020. máj. 15. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

IP-címet nem néztél?

Ki szokta írni azt is.

2020. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

ha a kétfaktoros be van kapcsolva akkor nem tudja feltörni...

érdemes lenne telót váltani - akárcsak időlegesen is, hogy kiderüljön a telefonoddal tett-e valamit.

2020. máj. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha ennyire nincs meg a bizalom, egyik oldalról sem, te meg már kifejezetten tartasz tőle, akkor ideje lehet/érdemes lehet partnert/párt váltani. Aki elől már így kell dugdosni a cuccaidat; és ennyi stresszt okoz, a másik dolog meg, hogy nem tudom, van-e alapja; de lehet, hogy valamelyikőtöknek nem való párkapcsolat, lehet, hogy pl esetleges féltékenykedésével párod az összes többi lehetséges párját is az őrületbe kergetné, mert ő ilyen; neked meg ez nem jó, hogy folyamatosan szorogsz, és rendszeresen jelszókat kell váltogatnod; és elhiszed, hogy csak tök jószándékú, és csak szeretetből teszi; vagy ha tényleg van rá alapja, akkor meg azért lehet, hogy ti nem vagytok egymásnak valók. Gyanítom, mással összejőve, vagy egyedül; boldogabb, vagy kiegyensúlyozottabb; de mindenesetre nyugodtabb lennél; úgyhogy én elhagynám ezt az illetőt; nekem az én cuccaim között ne kutakodjon, amit tudnia kell, azt úgyis elmondom, ha érdekli. De itt nálatok totál nincs bizalom szerintem sajnos, egyik részről sem. Mert ő kutakodik, te meg ettől folyamatosan stresszben vagy. Stresszben vagy tartva; stresszben tartod te is magadat; könnyebb lenne, ha szakítanál énszerintem. Javasolnám , hogy fontold meg, lehet boldogabb/ felszabadultabb ember lennél tőle
2020. máj. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

" ... volt barátomról van szó. Szakításunk óta ... "

de betudjuk annak, hogy már késő van... :)

2020. máj. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
De ez amúgy sem az "Oldjátok már meg a magánéletemet, lécci!" kategória, ha jól látom.
2020. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Talán felrakott egy keylogger -t még a szakítás előtt (vagy valamikor).


A legegyszerűbb, ha csinálsz egy gyári beállítások visszaállítását a telefonon (bár ez töröl mindent az eszközről, érdemes előtte lementeni mindent ami fontos), közben másik eszközről mindenhol (újra) jelszót cserélsz és ahol eddig nem volt, ott beállítassz 2 lépcsős hitelesítést.


Én először offline -ra állítanám a készülékem, aztán átnézném a telepített appokat és ha gyanúsat találnék, törölném. Közben másik eszközről elvégezném mindenhol a jelszavak cseréjét. Utána egy teszt időszakban figyelném a bejelentkezéseket, gyanús eseményeket. Ha ezek után is van gyanús dolog, akkor gondolkodnék el a gyári beállítások visszaállításán, ami után/közben persze megint jelszó csere következne mindenhol...


Talán még e-mail címet is cserélnék...

2020. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Én arra gondolok, hogy például ha telefonszámoddal akarsz belépni az e-mailfiókodba, akkor utána figyelj, hogy ne változtass telefonszámot, mert akkor ahhoz a számhoz lesz csatolva az e-mailfiók, és ha az már nem lesz meg akkor oda az ímélcímed. :S Tehát ezzel vigyázz
2020. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Attól függ, hogy te mennyire bízol meg benne. Ha feltörte hát feltörte ezzel most nem tudsz mit csinálni. Figyelj!!! Nem tudom, hogy milyen telefonod van( nekem iPhone) de nekem le lehet követni mindent az iCloud segítségével asszem. Fő a biztonság.

Célszerű felrakni egy olyan alkalmazást a telefonodra ami olyan, hogy jelez, hogy lopják a telefonodat(pl.: elmozdult a telefon a zsebedből). iPhonen is és Androidon is vannak ilyen appok. Ez úgy működik, hogy mondjuk ha lopják a telefonodat akkor nagyon- de nagyon hangosan csipog, és kér egy kódot, hogy elmúljon a riasztás.

A másik, ha iPhone- d van asszem arra lehet venni lopásgátlótokot is.

Yellow Jacket tok is létezik, de csak iPhone 4s- re bár nem hinném, hogy olyan telefonod van( a tokban egy 40 woltos sokkoló van asszem , ami képes egy pillanaton belül leteríteni az embert).

Ha ezek nem megoldhatók akkor tényleg valami őskori jelszót adj a fiókjaidnak.😉

2020. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben gondolkoztam, lehet hogy miközben aludtam, kivehette az egyik sim kártyámat (ami pin kódos) és utána simán be tudhatta kapcsolni, az ujjamat meg simán ráteszi feloldásnál, amilyen mélyen alszok, és bumm, bent is van.


Viszont ma azt figyeltem meg, hogy ismét van egy ismeretlen eszköz a facebookom szerint, ami szerintem én voltam (kijelentkeztettem a készüléket, és ezúttal ki is dobott, tehát én voltam, viszont németországi ip címet mutat. Ez mi? Lehet hiba az fb által? Digi internetem van, eddig mindig pontosan mutatta (a srác németül is tud, nem tudom ez számít e)

Viszont a találkozásunk után a 7.-ei belépés fura volt, mert amikor kijelentkeztettem, nem dobott le (tehát az nem én voltam)

2020. máj. 17. 14:56
 10/18 A kérdező kommentje:

ghostnet.de , ez volt az ip címhez írva még, hogy ghost net. ??? beírtam, elvileg : Ghostnet the name given by researchers at the Information Warfare Monitor to a large-scale cyber spying

The trojan was primarily delivered through carefully social engineered e-mails and upon installation it connected back to a control server to receive commands. The infected computer would then execute commands specified by the control server. Although the activity was mostly based in China, the Chinese government denied all involvement in this operation and conclusive links between the Chinese government and GhostNet were not discovered.

2020. máj. 17. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!