Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mihez kezdjek egy talált...

Mihez kezdjek egy talált mobiltelefonnal?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja találtam egy 50-60 ezer forintos mobiltelefont az utcán.

Ki volt kapcsolva plusz ujjlenyomattal zárolva is, így esélytelen volt a tulajdonosát megkeresni (semmi infó nem volt bekapcsolás után, amivel a tulajdonost értesíteni lehetne)

Leszögezném hogy nem akartam megtartani, kiírtam több facebook-ra (csoportokba is rengeteg megosztással) hogy a tulajdonosa hátha jelentkezik érte, nyomtattam pár hirdetést amit a környéken kiragasztottam, hogy talált mobil itt és itt lehet érte jelentkezni.

Rendőrségre nem akartam vinni, nem láttam értelmét hisz ki menne rendőrségre egy elhagyott telefonért, meg ugye ott esélyes hogy egy bizonyos idő elteltével elárverezik, vagy simán csak megsemmisítik.

Nos 2 hónapja senki nem jelentkezett érte, így gyanítom már nem is keresi a gazdája. Kérdésem az, hogy mihez kezdjek egy zárolt telefonnal? Alkatrésznek el lehet adni, vagy dobjam csak ki egy elektronikus hulladékgyűjtőbe?

Típust direkt nem írok, és nem akarok privát üzeneteket sem kapni.


2020. máj. 17. 17:20
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
92%

Mindegy a te szempontodból, ha megtartod, jogilag az bűncselekmény.

Ha leadod a rendőrségen, akkor nem vagy tolvaj és a többi nem a te gondod.

2020. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Leadod a rendőrségen.

Különben az egy lopott telefon.

2020. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Add le a rendőrségen. Azt hiszem van X idő, ameddig ha nem jelentkeznek érte, odaadják neked, és akkor az a tiéd.
2020. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

"Rendőrségre nem akartam vinni, nem láttam értelmét hisz ki menne rendőrségre egy elhagyott telefonért"

Kiírod a fb-ra, hogy találtad a telefont, aki ráismer, az a rendőrségen megtalálja.

Ez kb. olyan, hogy találok 50ezer Ft-ot egy táskában, de nem viszem a rendőrségre, mert úgyse keresik ott...

2020. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Le kell adnod a jegyzőnél, vagy a rendőrségen

"5:55. § [A találó kötelezettsége]


(1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni."

Forrás: 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről [ [link] ]


Ha nem adnád le:

"378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről [ [link] ]

2020. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha van,volt benne SIM kártya, akkor szerintem a száma alapján le tudják kérni a szolgáltatótól, hogy kinek a nevén van. Nem a telefonszámra gondolok, hanem a kártyára nyomtatott számra.

Iletve a telefon IMEI száma alapján is le tudják kérni, ha szolgáltatónál lett véve a telefon. Most néztem, hogy ez a szám is szerepel a számlán.

2020. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
65%

#6 ezt en se ertem, nem volt benne sim? Vagy belevan zarva?:D


a sim azonosithato "barki" altal ellentetben egy "puszta" telefonnal


kisse furcsa az egesz nekem barmire gondolok mind ostobasagnak tunik

2020. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jesszus, már rég le kellett volna adnod.
2020. máj. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!